Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк 6 грудня провів зустріч із представниками чорнобильських організацій, які зібрались біля стін Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради.

Голова Львівської облдержадміністрації вислухав проблеми людей та доручив начальнику Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснювати належний прийом громадян та вчасно та якісно надавати усі роз’яснення українського законодавства.

Також голова Львівської облдержадміністрації доручив начальнику Головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Сергієві Федоренко  спільно із начальником управління охорони Львівської міської ради Володимиром Зубом вирішити питання погашення неотоварених медичних препаратів.

Михайло Костюк під час спілкування із людьми наголосив на важливості вчасної видачі медичних препаратів за пільговими цінами. Голова облдержадміністрації доручив Головному управлінню охорони здоров’я вивчити усі скарги людей, провести належні перевірки та покращити якість видачі препаратів за пільговими цінами.

«Найважливіше у цьому – встановити та донести до людей інформацію про визначені ліміти на рік на придбання медичних препаратів. Робимо реєстр та ліміт: кожен чорнобилець повинен знати, скільки у рік він може купити здешевленого лікарства. І даємо під це реальне фінансування. Не може бути так, а за сьогоднішньою технологією саме так і є, що один приходить у аптеку і забирає все що хоче, а інший не отримує нічого.

Голова облдержадміністрації також доручив начальнику головного управління Сергію Федоренку вивчити питання із призначення окремим аптекам області спеціального статусу для обслуговування чорнобильців.

 

Крім того, Михайло Костюк підтримав пропозицію людей про те, щоб комунальний транспорт міста їздив не лише до міста Винники, але й до Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих.

Михайло Костюк пообіцяв, що статус 4-ї міської клінічної лікарні буде збережений й жодноїреорганізації не відбудеться та вказав на необхідність вивчення інформації від людей про те, що від чорнобильців у лікарнях беруть кошти за ті медичні послуги, які повинні бути і є безкоштовними. «Потрібно створити резерв усіх медичних послуг, які чорнобильці повинні отримувати безкоштовно», - наголосив Костюк.

«Чорнобильці користуються пільгою при лікуванні, є визначені конкретні лікувальні заклади, у яких вони отримують медичну допомогу. Потрібно зафіксувати усі спроби взяти гроші із чорнобильців, а Головне управління охорони здоров’я попередить від мене усіх лікарів: «Хто візьме у чорнобильця гривню – має бути звільнений учора», - сказав Михайло Костюк.

Голова облдержадміністрації Михайло Костюк вказав начальнику Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на належне ставлення та прийом громадян: «Відносьтесь до людей належним чином. Якщо я ще раз почую, що хтось у вашому управлінні негарно звертався до людей, то розмова буде зовсім іншою», - сказав Михайло Костюк.

Михайло Костюк також доручив головному управлінню освіти та науки облдержадміністрації провести спеціальні професійні  навчання для дітей чорнобильців, адже, як стверджують люди, дітей чорнобильців не хочуть брати на роботу.

Також Михайло Костюк повідомив про започаткування у 2011 році програми «Соціальне житло»: «Ми будемо запрошувати будівельників, робити їм спеціальні преференції, щоб вони будували житло. Паралельно допоможемо із наданням кредитів. Частину цього житла будуть купувати ті, хто має можливість, а частину – будемо віддавати людям як соціальне житло. На жаль, на Львівщині погана ситуація із будівництвом, його по суті припинили,  і цю ситуацію треба виправляти», - сказав Михайло Костюк.