21 листопада у Перемишлянах відбудуться заходи з нагоди Дня Гідності і Свободи

(17.00 год біля фотостенду "Небесна Сотня")

24 листопада о 16.00 год у м.Перемишляни біля пам'ятника о.Омеляну Ковчу відбудеться поминальна молитва за жертвами Голодомору 32-33 р.р. в Україні

Igor_Melika_chomu_ne_mozhna_vipalyuvati_suxu_travu_1_1501668490_613x409.484_3_0.jpg

На території Львівської області поновилися випадки самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків, що призводить до виникнення пожеж у екосистемах. Про це сьогодні, 2 серпня, під час брифінгу повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

«Однією із найбільших проблем екології не лише у Львівській області, але й загалом в Україні, є спалювання сухої рослинності. Спалювання сухостою спричиняє пожежі в екосистемах, що не лише негативно впливає на екологію, але й на здоров’я людей», - наголосив Руслан Гречаник.

За його словами, великою проблемою також є те, що землевласники і землекористувачі не обробляють свої угіддя. Відповідно, вони заростають рослинністю, трава висихає і недобросовісні мешканці можуть її підпалити.

«Хотілось би звернути увагу органів місцевого самоврядування щодо діяльності і догляду за земельними ділянками, тому що пустої землі не буває. У кожної ділянки є господар. Відтак, органам місцевого самоврядування необхідно проводити певну роботу щодо належного контролю із забезпечення цих ділянок з суб’єктами господарювання, а також особами, яким належать ці землі», - повідомив начальник відділу нормативно-технічної роботи ГУ ДСНС у Львівській області Орест Галанько.

З настанням пожежонебезпечного періоду збільшується кількість пожеж й на торфополях, а також, оскільки в області тривають жнива, після обжинкові залишки теж спалюють.

Зазначимо, що від початку року і станом на сьогодні зафіксували 2098 пожеж, з них 657 – саме в таких екосистемах.

Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА закликає усіх мешканців області обережно поводитися з вогнем і пам'ятати, що підпалюючи суху рослинність, ми знищуємо життя.