hqdefault_1512577075_480x360_3_0.jpg

7 грудня, відбудуться заходи з нагоди відзначення 125-річчя від дня народження громадського та військового діяча, чотаря Української Галицької Армії Олени Степанів (Степанівни).

Відтак, об 11:00 год покладуть квіти та запалять лампадки на могилі Олени Степанів, що на полі поховань № 64 Личаківського кладовища.

Опісля відбудеться чин поминальної панахиди та громадське віче.

Довідково:

Олена Степанів народилася в сім'ї священика о. Івана Степаніва, який був ініціатором створення читальні товариства «Просвіта» у рідному селі Вишнівчик, що на Перемишлянщині. З 1910 року навчається у семінарії Українського педагогічного товариства, вступає до організації «Пласт». Після закінчення семінарії розпочинає навчання на філософському факультеті університету, студіює історію та географію.

У студентські роки бере активну участь у діяльності товариства «Сокіл», очолює його першу жіночу чоту у Львові.

Будучи активною учасницею січово-стрілецького руху та співзасновницею товариства «Січові стрільці-ІІ», закликає жінок брати активну участь у громадському, політичному та військовому житті, стає провідницею жіночої чоти.

В 1914-му – входить до складу Комітету об'єднаних стрілецьких товариств та виїжджає на фронт як командир жіночої чоти Українських Січових Стрільців.

Олена Степанів була учасницею Карпатської воєнної кампанії, брала участь у битві під Комарниками, відзначилася відвагою у боях за гору Маківку, згодом стала хорунжою.

29 травня 1915 року, під час бою під Лисовичами, що на Болехівщині – потрапляє до російського полону та до 1917 – як військовополонена перебуває у Ташкенті.

Після повернення до Галичини стає однією із організаторів Листопадового Чину, бере активну участь в українсько-польській війні 1918-1919 років.

Займає посаду Референта преси в Державному секретаріаті закордонних справ ЗУНР, пресового референта Міністерства закордонних справ УНР у Кам'янці-Подільському.

Впродовж 1919-1921 років Олена Степанів навчається у Віденському університеті, захищає докторську дисертацію. З 1922 року викладає історію та географію у Львівській гімназії сестер-василіянок та Львівському таємному українському університеті. З 1945 року і до арешту в 1949 займає посаду доцента Львівського університету.

20 грудня 1949 року Олену Степанів знову арештовують та відправляють до мордовських таборів. Після звільнення за станом здоров’я в 1956 році повертається до рідного Львова. Померла Олена Степанів 11 липня 1963 року у віці 70-ти років.