b_200_150_16777215_0___images_stories_18rik_03_ukraina_1024x653_1.jpgПатріотичне виховання – основа, на якій грунтується суспільство держави. Стати громадянином – бути свідомим членом своєї держави, відданим сином Батьківщини. Суть патріотизму розкривається у вмінні жити інтересами свого народу, власної держави. Виховувати в дитині патріота - це означає навчати її жити заради нашої Батьківщини.

Виховувати почуття національної самосвідомості, патріотизму, гордості за свій народ та свою історію неможливо на фальсифікованих фактах, необгрунтованому поясненні історичних подій. Історія України, її державності – це не тільки події, а й історичні постаті. На прикладі життя та заочної мандрівки стежин, представника - Р.Шухевича, його патріотизму і любові до рідної землі.

 

 

На честь вшанування роковини з дня загибелі українського політичного та військового діяча, головного командувача ОУН - УПА Романа Шухевича, який загинув 5 березня 1950 року в бою з загоном радянських спецслужб у селі Білогорща Львівської області, варто відтворити події ранку 5 березня 1950 року, коли насичена кров’ю Героїв українська земля вітала прихід весни, в непримітному селі Білогорщі, що поблизу Львова, впав командир армії безсмертних Роман Шухевич. Він відійшов до свого Творця на 43 році, віддавши Батьківщині все своє багате, бурхливе й героїчне життя. Того дня воююча Україна втратила одного з найбільших своїх героїв. Генерал Роман Шухевич говорив: “Такої геройської боротьби взагалі не знає історія людства, в тінь пішли прославлені герої Термопілів. На героїзмі УПА і визвольно-революційного підпілля будуть виховуватися нові українські покоління”.

Життя й діяльність Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – «Тараса Чупринки» – яскравий взірець героїчної боротьби за незалежність України та чудовий приклад для сучасного й майбутніх поколінь.