Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Вхід< березня 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 28 29 30 31  

пошук

кількість гостей/користувачів

На даний момент 363 гостей на сайті

Станом на 27.03.2018 р. на обліку в управлінні соціального захисту Перемишлянської РДА перебуває 86 громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них, І категорія - 13 осіб (інвал.І гр.-2 ос.,інвал.ІІ гр.-3 ос.,інвал.ІІІ гр.-8 ос.), ІІ категорія - 30 осіб,   ІІІ категорія - 21 особа, «Г» категорія – 4 особи , вдови - 4 особи., «Д» категорія - 14 осіб.

Постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи мають право стати на чергу на санаторно-курортне лікування  згідно поданої заяви, медичної довідки (форма №070/0), копії посвідчення, копії паспорта(1,2,11), копія висновку МСЕК .

 

 

Для забезпечення  санаторно-курортним лікуванням у 2018 році  постраждалих осіб із зазначенням вартості путівки для громадян  І категорії  з державного бюджету виділено 6,8 тис.грн,.З місцевого бюджету для забезпечення  санаторно-курортним лікуванням -12,0 тис.грн.,для виплати матеріальної допомоги постраждалим  особам  виділено 51,6 тис.грн.

За  рахунок коштів обласного бюджету на 2018 рік передбачено 29,9 тис.грн для забезпечення безкоштовними медикаментами та роботами по зубопротезуванню цієї пільгової категорії громадян. Вартість безкоштовно наданих послуг аптечним закладом станом на 27.03.2018 року становить  5,4 тис.грн.. Відповідно до чинного законодавства право на безоплатне забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та безоплатне або пільгове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних та прирівняних до них металів) мають громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

 

з/п

Категорія пільговика

Вид та розмір пільг

Вид пільг

%

Вид пільг

%

1

громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1

безоплатне забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування

100

безоплатне або пільгове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних та прирівняних до них металів)

100

2

громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 2

безоплатне забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування

100

безоплатне або пільгове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних та прирівняних до них металів)

100

3

учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3

безоплатне забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування

100

безоплатне або пільгове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних та прирівняних до них металів)

100

4

діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

безоплатне забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування

100

безоплатне або пільгове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних та прирівняних до них металів)

100

 

Крім того 1 січня 2018 року набув чинності Закон України Про внесення змін до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яким передбачено  частину  першу статті 54 Закону  доповнити реченням такого змісту : «Дружинам(чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених  до категорії І,пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою».

Стаття 52 Щомісячна компенсацію сім’ям за втрату годувальника

Щомісячна  компенсація у разі втрати годувальника призначається на кожного непрацездатного члена сім'ї, який був на його утриманні, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. Право на щомісячну компенсацію в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи мають непрацездатні члени сім'ї годувальника, які були на його утриманні. При цьому дітям щомісячна компенсація призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Члени сім'ї, які вважаються непрацездатними і утриманцями, визначаються відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".Вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі і стажисти мають право на щомісячну компенсацію в разі втрати годувальника на строк навчання у навчальних закладах, але не більш як до досягнення ними 23-річного віку.

Стаття 53 Виплата додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника

Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, та щомісячна компенсація сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи з урахуванням інших доходів не можуть перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи здійснюється за рахунок коштів державного бюджету за бюджетною програмою 2501200 „Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, в тому числі: 
- оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Управлінням соціального захисту населення проводиться робота по укладанні трьохсторнньої угоди для санаторно-курортного лікування  громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС;
- компенсація за шкоду заподіяну здоров'ю та одноразова виплата допомоги на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 р. № 562 компенсація на оздоровлення виплачується в таких розмірах:
- інвалідам І та ІІ групи –120 грн;
- інвалідам ІІІ групи – 90 грн;
- учасникам ліквідації 2 категорії – 100 грн;
- учасникам ліквідації 3 категорії –75 грн;
- евакуйованим із зони відчуження у 1986 р. –75 грн;
- дітям - напівсиротам, батьки яких померли внаслідок Чорнобильської  катастрофи -75 грн.;
- компенсація сім’ям, що втратила годувальника – 7586 грн.
доплати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу та у зв'язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи .
- компенсація за обмеження споживання продуктів харчування місцевого виробництва або витрати на продукти харчування.
Згідно наказу Міністерства соціальної політики №75 від 23.01.2018 року «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів  харчування громадянам,які постраждали внслідок Чорнобильської катастрофи , на 2018 рік»: 1 категорії – у розмірі 399,00 грн.( отримує 13 чол.); 2 категорій - у розмірі 199,50 грн. ( отримує 30 чол.)
- компенсація сім'ям з дітьми та видатки на безоплатне харчування дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
З 05.01.2015 вступив в дію Закон України № 76-VIII від 28.12.2014 “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України ”.
Вищезазначеним Законом внесені зміни до Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”(далі – Закон).
Так, п. 1 статті 30 Закону, яким передбачалось повне державне забезпечення дітей до досягнення ними шкільного віку (7 років), включаючи витрати на дошкільне виховання, без урахування компенсації додаткових витрат, пов'язаних із зміною роздрібних цін у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України виключено.
Відповідно до вищезазначеного, з 05.01.2015 відшкодування витрат, пов’язаних з харчуванням дітей, які відвідують дитячі садки не здійснюється.