Станимирська сільська рада, виконавчий комітет оголошують повторний конкурс з визначення  виконавця  послуг із збирання та вивезення  ТПВ

 

 

На виконання розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 27.10.2009 року №1139/0/5-09 «Про запровадження карантинного режиму» щодо регульованого шкідливого організму західного кукурудзяного жука та заходів боротьби з ним, зокрема п.12 плану заходів з локалізації,  ліквідації  та недопущення подальшого розповсюдження регульованого шкідливого організму західного кукурудзяного жука на території Львівської області при  проведенні фітосанітарного моніторингу  за допомогою феромонних пасток посівів кукурудзи  на  території Перемишлянського району в  полях сівозміни ТзОВ «Свірж»  виявлено регульований шкідливий  організм  західний кукурудзяний  жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte)   в урочищі «Боряниска» на площі 20.0 га , що підтверджено  висновками фітосанітарної експертизи за №ФЛ-13\004873-В від 21.08.2018 р., та ФЛ- №005093-В від 29.08.2018 р.

 

 

Попередньо в 2012 рпоці західного кукурудзяного жука було виявлено на посівах кукурудзи в полях сівозміни ТзОВ «Перемишляни Агро» в урочищі UC05 на площі 24.0 та  в урочищі UC06 на площі 24.0 в с. Кимир. Суб'єктами господарювання відповідно до затвердженого плану проводяться  заходи по локалізації і ліквідації  регульованого шкідливого організму  західного кукурудзяного жука.

Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) небезпечний шкідник кукурудзи. Жуки вигризають пиляки на волотях та нитки на приймочках маточок качанів, пошкоджують зерно в молочній стиглості на верхівках качанів та вигризають паренхіму між жилками листків. Шкодять як личинки, так і жуки. Жуки пошкоджують волоть, стовпчики жіночих суцвіть, листя, іноді обгризають молоді качани. При живленні жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, а в результаті цього падає врожайність. Проте найбільшої шкоди завдають личинки, що пошкоджують кореневу систему на ранньому етапі розвитку рослин, що за масової їх появи призводить до вилягання та загибелі рослин.

Заходи боротьби:

З агротехнічних заходів боротьби є дотримання сівозміни, що включає зернові (крім кукурудзи), багаторічні трави, конюшинулюцернупросапні культури. Висівати кукурудзу на одному і тому ж полі можна лише через 3 роки, не допускаючи монокультури кукурудзи.

З хімічних заходів боротьби основним є обробка рослин пестицидами проти жуків та внесення в ґрунт при сівбі гранульованих препаратів проти личинок західного кукурудзяного жука.

При виявленні карантинних організмів звертатись до ГУ Держпродспоживслужби у Львівської області за адресою м. Перемишляни вул..Галицька 5 а тел.(0263)2-14-13.

Провідний спеціаліст відділу
карантину рослин управління фітосанітарної
безпеки ГУ Держпродспоживслужби
у Львівській області                                                                                    Лещишин М.М.