Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Вхід< вересня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29 30

пошук

кількість гостей/користувачів

На даний момент 375 гостей на сайті

Право дитини на сім’ю закріплено на міжнародному та національному законодавчому рівні, зокрема Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, Сімейним кодексом України тощо. Відповідно до положень Конвенції ООН про права дитини держава зобов’язана забезпечити дитині такий захист і таке піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов’язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживає всіх відповідних законодавчих та адміністративних заходів.

 

 

Міністерство соціальної політики з нагоди відзначення в Україні 30 вересня – Дня усиновлення (Указ Президента України від 27.11.2008 року №1088/2008)  вкотре звертає увагу до проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення їхніх прав та найкращих інтересів, вжиття заходів для популяризації усиновлення та інших сімейних форм виховання.

Згідно з оперативними даними служб у справах дітей, станом на 31.08.2018 громадянами України усиновлено 836 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іноземними громадянами – 221 дітей.

За підсумками 2017 року було усиновлено 1 841 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування (без урахування тимчасово окупованої території АР Крим, м. Севастополя та частини зони проведення АТО, непідконтрольній українській владі), з них: громадянами України – 1 518 дітей, іноземцями – 323. При цьому 188 сімей громадян України усиновили дітей родинними групами по 2 та більше братів та сестер.

В Україні збільшується кількість сімей, які бажають усиновити дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування.

На обліку кандидатів в усиновителі у службах у справах дітей перебуває близько 1 800 подружніх пар та одиноких громадян. Водночас  українці залишаються незмінними в бажанні усиновити дитину до 6 років, без братів / сестер, а також без проблем зі станом здоров’я.

Поряд з цим на сьогодні в Україні на обліку перебуває ще близько 17 тисяч дітей, які можуть бути усиновлені, з них майже 12 тисяч влаштовані до сімейних форм виховання та ще понад 5 тисяч перебувають у державних закладах.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мріють про сімейний затишок, щоденну турботу та увагу люблячих батьків.

Тому популяризація усиновлення, постійне інформування населення про дітей, які очікують на усиновлення, а також про позитивні приклади та досвід сімей, які подарували родину та любов дітям, які залишились без батьківського піклування, – це повсякденна робота в інтересах дітей.

З метою привернення уваги до питання влаштування на виховання в сім’ї громадян України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, (усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу) просимо прийняти участь у Всеукраїнській акції–флешмоб „Усиновлення – це любов на все життя”, яка відбудеться одночасно в усіх регіонах України 28 вересня об 14.00 год.

Заступник Міністра

З питань європейської інтеграції                                                   О.Чуркіна