45101474_2207355996144088_9186053083199700992_n_1541009575_613x424.5025_3_0.jpg

31 жовтня, в межах відзначення сторіччя створення ЗУНР відбувся перегляд фільму «Дмитро Вітовський. Шлях до волі».

Стрічку від Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» продемонстрували у Кінопалаці.

До присутніх звернувся один із виконавців головної ролі - Тарас Семущак.

"Наука ще не винайшла машини часу, але людство створило кіно. Саме завдячуючи цій стрічці ви зможете перенестися на сто років назад. Саме у цій будівлі і саме в цю ніч вирішилась доля Західної України. До цього часу для інших ми були русинами, але наш народ зумів повстати та продемонструвати усьому світові, хто такі українці. І саме тому сьогодні уночі, сто років тому, була прийнята відома відозва про створення Західноукраїнської Народної Республіки. Дякую усім, хто долучився до цього фільму та Львівській обласній адміністрації за підтримку", - зазначив він.

Документальний фільм присвячений українському полковнику Дмитру Вітовському – сотнику Легіону Українських Січових Стрільців, організатору і керівнику Листопадового Чину у Львові, творцю Галицької армії, першому Державному секретарю військових справ Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

Фільм складається з двох серій. Перша присвячена молодим рокам Дмитра Вітовського, створенню у Галичині парамілітарних формувань, висвітлює початок Першої світової війни та боротьбу за українську ідею протягом цієї війни у складі Легіону УСС.

Друга серія розповідає про боротьбу за незалежність ЗУНР: бої у Львові, участь Дмитра Вітовського в дипломатичній боротьбі, українсько-польську війну в Галичині, Галицьку армію в Наддніпрянщині та загибель Дмитра Вітовського.

Режисером та автором сценарію фільму є Любомир Горбач.

Показ фільму відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.