images_1__1542278544_275x183_3_0.jpgЗ 14 листопада розпочали проведення зустрічей з аграріями в районах Львівської області з питань підтримки аграрного сектору економіки, земельних правовідносин та реєстрації прав власності та інших речових прав.

 

 

Начальник відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Галина Камінська спільно з провідним спеціалістом відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівської області провела перший такий семінар у Миколаївському та Жидачівському районі, наякому проінформувала аграріїв про обсяги та зміни до програм підтримки аграріїв з держаного бюджету у 2018 році та новацій .

Зорема, йдеться про бюджетну субсидію для новостворених фермерських господарств, які зареєстровані з 1 січня 2016 року в розмірі 3 тис грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії – 60 тис грн на одне фермерське господарство.

Крім того, надаватиметься бюджетна субсидія на кожного члена фермерського господарства у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (9,5 тис.грн на одного члена фермерського господарства), але не більше 30 тис грн на одне фермерське господарство.

Також надано роз’яснення основних аспектів державної реєстрації оренди земель с/г призначення в контексті Закону України № 2498, а також низку питань, що стосуються порядку державної реєстрації договорів оренди землі, механізмів їх пролонгації.

Крім цього, наголошено аграріям на способах захисту своїх прав через Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації та онлайн-сервісу Мін`юсту - SMS MAЯК земля. Проінформовано щодо телефонів «гарячої лінії» оперативного штабу із забезпечення прав і свобод землевласників, землекористувачів +380975497118, +380983226573.

Роз’яснення щодо участі в земельних аукціонах та алгоритму проведення електронних земельних торгів надавали спеціалісти Держгеокадастру у Львівській області.