Група компаній “HELA.CZ” (Чеська Республіка) готова організувати на Львівщині сучасну молекулярно-біологічну лабораторію, яка працюватиме за новими технологіями та зможе проводити до 27-и тисяч різного виду аналізів та експертиз. Про це 20 вересня під час зустрічі із головою Львівської обласної державної адміністрації Михайлом Костюком повідомили представники директорського складу групи компаній “HELA.CZ”.

 Як повідомив директор з інвестицій “HELA-CZ S.R.O.” Любош Пашек, його компанія пропонує найширший обсяг тестів у сферах алергології, імунології, діагностування туберкульозу, паразитології, ПЛР-діагностування, генетики, вірусології, бактеріології, моніторингу активного туберкульозу і підготовки автовакцин; досвід роботи у різноманітних проектах з об’єднаних лабораторій (наприклад, у Чехії група об’єднала лабораторії з оборотом 40 млн. євро на рік у 2010-2011 роках). 

“Наша компанія пропонує повне інвестування проекту на Україні та надіється досягти домовленостей щодо співпраці з українською стороною у сфері медицини і служб ветеринарного контролю. Ми б могли надати допомогу у підготовці об’єднання лабораторій в одну центральну лабораторію в м.Києві з метою консолідації зразків з лікарень м.Києва і місцевих установ охорони здоров’я. Як місце для такого проекту об’єднання розглядається м.Київ та м.Львів. Зважаючи на довід роботи в країнах Європи, компанія вважає, що може досягнути значної економії за допомогою цього проекту. Окрім того, пропозиція дозволяє впровадити новітні технології, які поліпшать як якість результатів, так і час аналізу”, - зазначив фінансовий директор “HELA-CZ S.R.O.” Зоран Казимирович.

“Звісно, ми зацікавлені в інвесторові і готові сприяти тому, аби інвестор впроваджував свої проекти на Львівщині. Однак наша медицина сьогодні перебуває у стадії реформи – це надзвичайно важливий, тривалий і непростий процес. Паралельно з розвитком державної медицини у нас розвивається і приватна медицина, це теж слід враховувати”, - наголосив Михайло Костюк.

Голова Львівської ОДА запевнив чеських інвесторів у цілковитому сприянні. Однак спершу вони повинні знайти консенсус із місцевими медиками та зважити на усі вимоги українського законодавства у сфері медицини.

Для довідки:

Група компаній “HELA.CZ” представляє широкий спектр послуг в медичній сфері. Компанія функціонує на ринку медицини Чехії з 1993 року. основними напрямами діяльності є мережа аптек, лабораторій та поліклінік; широкий консалтинг в медичній сфері.

Основними компаніями є VIAN SERVICES S.R.O. (спеціалізується на обладнанні медичних закладів та лабораторій); GAMA GROUP a.s. (багаторічний досвід в розробці та виробництві одноразової медичної продукції, пластикового лабораторного та ветеринарного обладнання в країнах Європи з основним фокусом на ринки Чехії та Словаччини); STROFIOS a.s. (експерт програмного забезпечення для логістики біологічних зразків).