Протягом 2012 року Львівська область відзначає 70-річчя створення Української Повстанської Армії. Заходи відбуваються на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про відзначення у 2012 році Року УПА».

Низка заходів, запланованих в рамках відзначення Року УПА уже проведено. Так, для педагогічних працівників області розроблено методичні рекомендації щодо відзначення у 2012 році Року УПА. 1 вересня у всіх загальноосвітніх закладах області відбулися перші уроки, присвячені Українській Повстанській Армії. Протягом навчального року в школах відбуваються «круглі столи» семінари, конференції та інші освітні заходи.

Усім ветеранам Української Повстанської Армії виплачено адресну соціальну допомогу близько 1,0 млн. гривень.

За сприяння керівництва облдержадміністрації було проведено ремонт фасаду будівлі Меморіального музею головнокомандувача Української Повстанської Армії генерал-хорунжого Романа Шухевича у Білогорщі

22 серпня 2012 року в с. Великополе Яворівського району урочисто відкрито відновлений музей – криївку штабу УПА, у якій загинув крайовий провідник УПА Осип Дяків – Горновий.

В жовтні цього року заплановано відкриття музею-криївки підпільної типографії УПА на території Лапаївського лісництва Пустомитівського району та експозиції, присвяченої УПА та останньому командиру УПА Василю Куку в Історико-краєзнавчому музеї в смт Красне Бузького району.

13 жовтня 2012 року в приміщенні Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться Урочиста академія з нагоди відзначення Року УПА.

В день Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, у Львові заплановано проведення покладання квітів до Меморіалу невідомому вояку УПА та до пам’ятників Степану Бандері і Роману Шухевичу. Також, традиційно першокурсники Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут складуть «Урочисту Клятву».