27 вересня у Львові урочисто відкрито Міжнародну наукову конференцію «Українська Повстанська Армія в контексті національно-визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи», що відбувається в рамках відзначення Року УПА.


Учасників конференції привітала начальник головного управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації Львівської облдержадміністрації Ірина Романів.
«Проведення подібного заходу стане вагомим кроком у дослідженні важливих сторінок боротьби українського народу за незалежність, наблизить нас до повного розуміння історичних процесів 40-50-х років ХХ століття. Конференція безумовно сприятиме подальшій консолідації суспільства довкола ідеї національного відродження України, а матеріали, запропоновані науковцями, стануть важливим джерелом для майбутніх дослідників діяльності ОУН та УПА і черговою сходинкою на шляху донесення правди про боротьбу українських повстанців до їх нащадків», - зазначила у своєму виступі Ірина Романів.
Міжнародна наукова конференція «Українська Повстанська Армія в контексті національно-визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи» відбуватиметься 27-28 вересня 2012 року у Львові. Організаторами конференції є Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, Львівський національний університет ім. І. Франка, Комунальне підприємство Львівської обласної ради «Доля» та Центр незалежних історичних студій.
Серед учасників конференції відомі науковці з всієї України, а також дослідники та історики з Франції, Словаччини, Чехії та Литви.
Під час роботи конференції заплановано обговорення широкого спектру питань, пов'язаних із історією Української Повстанської Армії, збройного підпілля ОУН-УПА та національно-визвольних рухів народів Центрально-Східної Європи.