Renewable_energy_1552391177_613x408.66666666667_3_0.jpg

12 березня у Києві відбувається Форум «Від енергоефективності до енергонезалежності» за участі перших осіб держави: Президента України – Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України – Володимира Гройсмана, Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України – Геннадія Зубка.

На форумі спільно з представниками GIZ та Фонду енергоефективності обговорено тематику модернізації житла та комунальних підприємств для підвищення якості життя.

Слід відмітити, що Урядом продовжується реалізація державної програми «теплих кредитів», на що з державного бюджету виділено 400 млн гривень, відтак державні банки – Ощадбанк,  Укргазбанк поновили кредитування  для фізичних осіб з відшкодування тіла кредиту.

Відшкодування здійснюється у розмірі:

20 % – на придбання «негазових» котлів (35 % для субсидіантів),

35 % – для утеплення індивідуального житла.

Окрім підтримки з державного бюджету, мешканці області мають можливість скористатись Програмою енергозбереження для населення Львівщини, відповідно до якої здійснюється відшкодування 5%-15% відсоткової ставки за отриманими кредитами.

У межах Програми  також відшкодовується 10% тіла кредиту позичальникам, які отримують кредити на встановлення приватних сонячних електростанцій.

У 2019 році в обласному бюджеті на реалізацію Програми передбачено 18 млн грн..

Окрім обласної Програми в області також реалізуються 12 районних та 8 міських програм здешевлення «теплих» кредитів. У місцевих бюджетах на їхню фінансування передбачено більше 10 млн грн.