54396444_429528434486320_8993563077173575680_n_1552568803_613x408.66666666667_3_0.jpg

На Львівщині триває II Львівський експортний форум. Учасники вже розглянули національний і регіональний аспекти експортної політики та стратегії Львівщини.

Про це присутнім розповів заступник голови Львівської  ОДА Роман Филипів.

«Дуже приємно, що упродовж останніх років ми все частіше розпочинаємо говорити про підтримку експорту. Це сьогодні той наступний етап, до якого ми прийшли в плані розвитку Львівщини та України. Мабуть, сьогодні нам далеко до тих промислових потуг, які ми мали в 90-ті роки, але варто визнати те, що, мабуть, економіка того масштабу не працювала б у сучасних ринкових умовах. Разом з тим управління статистики провело дослідження, як змінювалася промисловість Львівщини в контексті показників абсолютних обсягів виробництва у 2014-18 роках і виявили те, що за останні роки промисловість зросла на 5, 2 %, при тому мали зростання ті галузі, які характеризуються високою доданою вартістю - фармацевтична галузь, деревообробка, машинобудування. Це ті галузі, які створюють робочі місця»,-  зазначив Роман Филипів.

Також Роман Филипів зупинився на рівні тінізації, роботи із легалізації найманої праці та збільшенні заробітної плати, зростанні інвестицій, зокрема капітальних.

«На супроводі у Львівській області перебуває 691 інвестиційний проект. Це те, що стосується роботи Львівської ОДА, і районних державних адміністрацій. І приємно те, що у цій цифрі переважають внутрішні інвестори, серед них багато суб’єктів господарювання з аграрного комплексу, харчопереробної галузі. Ми закликаємо усіх суб’єктів долучатися до служби інвестора, щоб на будь-якому етапі отримати необхідну допомогу і підтримку у розвитку своїх господарств.  По наших підрахунках понад 150 інвестиційних проектів буде зреалізовано у 2019 році,  якщо ж  подивитись на динаміку останніх років то це плюс 242 нових виробництва і 23,5 тисячі нових робочих місць», - розповів Роман Филипів.

«У підтримці експортера важливою є та робота, яку ми запровадили у 2018 році. Це супровід експортера. Це сектор по супроводу в ЛОДА, це також центр підтримки експортерів у Львівській торгово-промисловій палаті. До прикладу Школа експортера був задума підтримувати не лише тих експортерів, які вийшли вже на зовнішні ринки але і молодих суб’єктів господарювання, які дивляться в сторону іноземних ринків  не знаючи з чого почати», - додав Роман Филипів.

Додамо, що серед  напрямків обговорення учасників Львівського експортного форуму - експортна стратегія Львівщини – віхи для руху сучасного бізнесу, розвиток виробництва інноваційної продукції українськими виробниками. Окрім того присутні розглянуть міжнародні проекти як інструменти просування українського експорту та нову індустріалізацію як передмова ефективного експорту.

В межах заходу також представлять актуальні програми фінансової підтримки експортної діяльності, нові напрями українського експорту.