1_1561046139_613x440.51397977394_3_0.jpg

20 червня, у Культурно-мистецькому центрі Львівського палацу мистецтв відкрили виставку «Український живопис  від 1930-х років до сьогодні» з приватної мистецької колекції Михайла Поживанова.

Серед перших відвідувачів виставки т.в.о.голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Мені сьогодні приємно вас вітати зі святом українського мистецтва, тут в центрі Львова, і я хочу подякувати всім, хто прийшов на виставку та, звісно, окрема подяка пану Михайлу. Адже це - ваша соціальна відповідальність, як політика, бізнесмена, громадянина України, зберігати, примножувати українське мистецтво і я думаю, що це - хороший приклад для наслідування, адже ми повинні гордитися своєю українською культурою, берегти її, примножувати, а також виховувати нову плеяду українських митців»,- зазначив Ростислав Замлинський.

Мистецька колекція Михайла Поживанова -  це добірка знакових в українській образотворчості імен, починаючи від 1930-х років і до сьогодні. У колекції – імена й твори, які заслуговують на увагу поціновувачів мистецтва. З 2008 року, збірка безперервно поповнюється – на сьогодні вона налічує приблизно тисячу одиниць.

Головними у колекції Михайла Поживанова – закарпатська та львівська мистецькі школи. У стратегії добору проглядається мета якомога ширше охопити доробок художників з усієї України: західних (Любомир Медвідь, Борис Буряк, Михайло Демцю, Петро Сипняк, Олег Мінько, Адальберт Ерделі, Микола Шимчук, Дмитро Стецько, Ігор Панейко, Володимир Патик), центральних (Іван Марчук, Анатолій Криволап, Сергій Гнойовий, Петро Бевза, Феодосій Гуменюк, Людмила Задорожна, Андрій Гуренко, Левко Воєдило, Олег Ясенєв, Микола Глущенко, Анатолій Мельник, Тетяна Яблонська, Сергій Шишко), східних (Віктор Ковтун, Олексій Поляков, Юрій Вінтаєв, Олександр Сердюк, Володимир Харакоз) і південних теренів (Альбін Гавдзинський, Сергій Савченко, Микола Прокопенко, Степан Яровий, Валентин Алтанець, Валентина Цвєткова).

Добірка творів із колекції Михайла Поживанова презентує відкритість системного погляду приватного колекціонера на український мистецький процес.

Довідково

Михайло Олександрович Поживанов народився 12 квітня 1960 року у м. Дніпро. Український політик, державний і громадський діяч, меценат, приватний колекціонер.