_1577355216_613x321.80227385072_3_0.jpeg

Сьогодні, 26 грудня, під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбувся національний земельний селектор. Онлайн участь у селекторі від Львівщини взяли представники Львівської облдержадміністрації, департаменту агропромислового розвитку, об’єднаних територіальних громад, фермерські господарства, ГУ Держгеокадастру у Львівській області, ГТУ юстиції у Львівській області та інші.

Серед розглянутих питань фінансування програм державної підтримки. Також – стан проходження земельної реформи в Україні та проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019) до другого читання. Зокрема, детально зупинилися на купівлі землі іноземцями, концентрації землі в одного власника, а також забезпечення доступними коштами.

Окрім цього, серед обговорених питань - питання земельного податку, нормативно-грошової оцінки земель, створення Державного земельного фонду та інші питання землекористування.

«Ми підтримуємо нормативну-грошову оцінку земель і це те питання, яке ми не один раз піднімали. Хочу наголосити, що це не лише питання майбутнього, а вже сьогодні наші ОТГ недоотримують ресурс. Друге питання, яке турбує присутніх тут представників Львівщини - це скасування агропаспорту.  Вважаємо правильним, що земля має бути паспортизована, щоб розуміти якість грунту кожної земельної ділянки», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

Також зі своїми запитаннями та пропозиціями до Міністерства звернулися представники Громадської ради при Львівській ОДА та Асоціації фермерів Львівщини.

Нагадаємо, що на початку грудня на Львівщині відбулась селекторна нарада «Земельний форум».