_1581523970_613x321.79800352319_3_0.jpeg

Служба у справах дітей облдержадміністрації разом із партнерами Проекту SURGe (Супровід урядових реформ в Україні) організували зустріч з представниками Бібрської об’єднаної територіальної  громади .

Тематика заходу: «Реалізації реформи ДІ на рівні громади: захист прав дитини через розвиток соціальних послуг та міждисциплінарну взаємодію». Участь у ньому взяли: лікарі, освітяни, діячі культури та соціальної сфери.

Відтак, завідувач сектору з питань реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання служби у справах дітей облдержадміністрації Михайло Обіход розповів представникам громади про діяльність Координаційної ради та її функції. Зазначимо, що така рада яка в ОТГ вже є сформованою та ефективно працює.

Комунікаційний менеджер Проектного офісу реформи Деінституціалізації на Львівщині (Проект SURGe) Софія Крушельницька ознайомила присутніх із головними засадами реформи та її принципами.

«ДІ – це про пошук альтернативи, а не закриття інтернатів», - наголосила вона та розповіла про етапність реформи й здобутки Львівщини.

Зі свого боку, Анна Решетник, експерт з реформи Деінституціалізації та розвитку соціальних послуг, розповіла про можливості ОТГ в контексті змін та соціальні послуги на рівні громади. Також запевнила, що дітям в інтернатах погано, а реінтегруватися в суспільство їм допоможе сприйняття жителів, сусідів, шкільних вчителів та лікарів.

Про здобутки Бібрської громади розповіла Оксана Довгаль, заступник міського голови з гуманітарних питань. Зазначимо, що у Бібрській ОТГ створено службу у справах дітей, Центр надання соціальних послуг, Центр первинної медико-санітарної допомоги та розвиваються сімейні форми опіки. Вже є ДБСТ, дві патронатні сім’ї та готуються кандидати в патронатні батьки. Також четверо дітей навчаються в загальноосвітній школі в інклюзивному класі.