Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Вхід< липня 2020 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

пошук

кількість гостей/користувачів

На даний момент 494 гостей на сайті

b_200_150_16777215_0___images_stories_20rik_07_06.jpgВідповідно до постанов Центральної виборчої комісії від 18 травня 2020 року №88 та 11 червня 2020 року №103 внутрішньо переміщені особи, люди без зареєстрованого місця проживання і так звані «трудові мігранти» отримали можливість голосувати на місцевих виборах, що відбудуться цієї осені.

 

Для цього потрібно буде змінити або визначити виборчу адресу.

b_200_150_16777215_0___images_stories_20rik_07_05.jpg

Заява може бути подана до органу ведення Реєстру в паперовій або електронній формі. Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу.

Під час подання заяви в паперовій формі до органу ведення Реєстру виборець пред’являє паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або картки чи тимчасове посвідчення громадянина України. У разі подання заяви виборця в паперовій формі уповноваженою особою - документ, що посвідчує особу, а також довіреність, видана виборцем і посвідчена в установленому законодавством порядку.

Заява в електронній формі створюється шляхом заповнення виборцем електронної форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії через мережу Інтернет з використанням кваліфікованого електронного підпису.

До заяви виборець додає копію документа, що підтверджує його фактичне проживання за вказаною ним адресою. У разі подання заяви в електронній формі до неї додається копія документа (документів), що підтверджує фактичне проживання виборця за вказаною ним адресою, – файл/файли у форматі JPEG (*.jpg) або PDF (*.pdf), загальний розмір якого/яких не повинен перевищувати 5 мегабайтів.

Також виборець, який не має зареєстрованого місця проживання та запис стосовно якого міститься у Реєстрі, але за даними Реєстру він вибув зі своєї виборчої адреси або виборчу адресу якого визначено органом ведення Реєстру, для визначення його нової виборчої адреси може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру із заявою щодо зміни виборчої адреси в порядку, встановленому розпорядником Реєстру. Така заява подається виборцем до органу ведення Реєстру за місцем його фактичного проживання на території України за формою, встановленою розпорядником Реєстру.

До документів, що підтверджують фактичне проживання виборця за адресою, зазначеною в заяві, належать:

договір найму (оренди) житла;

виданий органом державної влади чи органом місцевого самоврядування документ, що засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності (виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань тощо);

документ, що підтверджує право власності на житло (витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни тощо);

довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

документ, що засвідчує здійснення виборцем догляду за особою (рішення органу соціального захисту населення про призначення щомісячної грошової допомоги особі, на догляд за нею тощо);

документ, що засвідчує перебування виборця у шлюбі або у родинних відносинах з особою, за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, судове рішення про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами тощо).

Виборець для визначення йому органом ведення Державного реєстру виборців виборчої адреси за місцем фактичного проживання може звернутися з відповідною заявою у міжвиборчий період та у перші п’ять днів відповідного виборчого процесу або процесу референдуму – до органу ведення Реєстру, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання виборця.

Виборець, якому за його мотивованою заявою органом ведення Реєстру буде визначено іншу виборчу адресу, ніж адреса, за якою зареєстровано його місце проживання, може звернутися до органу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до Реєстру останньої зміни його виборчої адреси.

Заява щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців", яка подається виборцем особисто додається.

Більше інформації з виборчої тематики на сторінці Державний реєстр виборців https://drv.gov.ua/