_1594126367_613x321.73951006549_3_0.jpeg

Голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся сьогодні з представниками ресторанного бізнесу та Асоціації банків Львівщини, щоб узгодити шляхи співпраці в питанні надання кредитів у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Під час зустрічі очільник області наголосив на необхідності підтримки бізнесу, що постраждав від пандемії, та закликав сторони до чіткої координації спільних зусиль щодо відновлення роботи економіки.

«Поширення інфекції змусило нас до радикальних дій. Бізнес у цих умовах виявився між двох вогнів. Зараз вкрай важливо зберегти робочі місця у ресторанній, готельній та туристичній галузях. Адже це не тільки благополуччя та добробут наших громадян, це запорука економічного розвитку регіону. Розуміючи всю складність ситуації, зараз існує цілий комплекс програм з обласного та державного бюджетів, якими може скористатись малий та середній бізнес Львівщини», - акцентував Максим Козицький.

Під час розмови ресторатори ознайомили голову ОДА та представників банківської системи з нюансами згортання діяльності ресторанного сегменту в період карантину.

«Туристичний та ресторанний кластер повністю зупинилися. Не кожен зможе зараз розпочати роботу в тому форматі, яким він був до пандемії. Зараз на порядку денному не стоять ані інвестиційні проєкти, ані створення нових робочих місць. Зараз нам важливо зрозуміти, яким способом державної підтримки зможе скористатися бізнес, аби стати на ноги», - зазначив співзасновник мережі піцерій Ігор Шевельов.

Урядова антикризова фінансова підтримка підприємців передбачає можливість отримання кредитів у межах державної програми доступних кредитів 5-7-9%. Це кредити до 3 млн грн з відсотковими ставками 0-3% на інвестиційні цілі, фінансування оборотного капіталу суб’єкта підприємництва та рефінансування заборгованості суб’єкта підприємництва за кредитом.

«Банківський сектор зацікавлений у фінансуванні бізнесу, однак ми свідомі того, що певні галузі зараз є в зоні високого ризику. Невдовзі Кабмін буде вносити зміни до програм підтримки бізнесу, тому ми очікуємо на розширення переліку тих варіантів, якими підприємці зможуть скористатися», - розповів Голова правління Асоціації банків Львівщини Сергій Бойко.

З 1 березня до 31 травня були введені податкові канікули. Відтак, крім винятків, за порушення податкового законодавства штрафні санкції не застосовувались. Платникам податків не нараховувалась пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період - підлягала списанню. Також не нараховувалась та не сплачувалась у березні 2020 року плата за землю, а з 18 березня запроваджувався мораторій на проведення органами Державної податкової служби документальних і фактичних перевірок.