_1594129357_613x321.73024959927_3_0.jpeg

Сьогодні, 7 липня, відбулась робоча зустріч під головуванням заступника голови Львівської ОДА Юрія Бучка з представниками профільних структур, підприємств та фермерських господарств Львівщини щодо актуальних проблемних питань агропромислового комплексу області.

«Сьогодні ми почуємо аналітику ситуації в агропромисловому комплексі Львівщини, проте куди важливіше для нас, що і є метою цієї зустрічі, - почути місцевих фермерів, представників великих підприємств, які безпосередньо щодня працюють на розвиток Львівщини, вашу проблематику і спільно разом напрацювати механізми розв’язання проблемних питань», - зазначив Юрій Бучко.

Актуальну інформацію про ситуацію в агропромисловому секторі області подала директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська.

Як вона зазначила, попри загальне розширення посівної площі в області цьогоріч є агропідприємства, які суттєво зменшили посівну площу у порівнянні з 2019 роком. Моніторити ситуацію допомагає дистанційне зондування сільськогосподарських земель області та створення карти класифікації (посівів), яке відбувається в рамках програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

Динаміка посівних площ за культурами показує подальше збільшення частки технічних культур: сої, соняшнику, ріпаку. Проте, як зазначила Юлія Шопська, є потреба у збільшенні виробництва зерна, зокрема жита.

Серед проблемних питань – зменшення поголів’я худоби та птиці, а, відтак, і кількості відповідної продукції. ї

Також запрошені фермери озвучили й інші проблемні питання, зокрема: ціноутворення на продукцію, нарощення обсягів, кормова база, навчання фермерів з питань виготовлення доданої вартості, збуту продукції з урахуванням умов карантинних обмежень.

Присутнім наголосили на можливості скористатись програмами державної підтримки та підтримки з обласного бюджету. Зокрема, 4 млрд грн передбачено на фінансову підтримку заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів, підтримку галузі тваринництва, здешевлення с/г техніки та обладнання, розвиток фермерських господарств і кооперативів, розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства.

Також Комплексною програмою підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області передбачена фінансова підтримка шляхом компенсації відсотків за залученими кредитами, пільгові кредити на реалізацію бізнес-планів, підтримка у сфері органічного виробництва, сімейних фермерських господарств, суб’єктів бджільництва та пасічників тощо.

Присутні виокремили шляхи вирішення проблемних питань, зокрема розвиток через будівництво нових і реконструкцію існуючих потужностей для розширення виробничої бази та збільшення поголів’я тварин, зменшення залежності від імпорту молодняка птиці, здешевлення їх вартості шляхом задіяння інкубаторних станцій для інкубації яєць власного виробництва, залучення суб’єктів з племінної справи у тваринництві до виробництва та реалізації голів високопродуктивних племінних тварин, залучення інвестицій державних програм для покращення продуктивних якостей маточного поголів’я с/г тварин у суб’єктів господарювання.

Також це трансформація сімейних молочних ферм у фермерські господарства для залучення фінансового ресурсу програм підтримки на розвиток і розширення виробничої бази, сприяння забезпеченню сімейних молочних ферм технологічним обладнанням для механізації процесів, що дозволить підвищити якість молока, та сприяння розвитку тваринництва шляхом залучення у виробництво інвестицій програм державної підтримки.