_1594213070_613x321.61074319352_3_0_nw.jpeg

8 липня за ініціативи департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації та Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) проведено онлайн роз`яснення про основні зміни у сфері державної реєстрації громадських формувань на платформі ZOOM.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 19 травня 2020 року №1716/5 «Про оновлення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» з 1 червня 2020 року набули чинності нові уніфіковані форми заяв для державної реєстрації громадських формувань.

Участь у заході взяв директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Андрій Ковальський. Він наголосив, що надзвичайно важливо враховувати ті зміни, які відбуваються в системі розвитку громадських організацій та відзначив особливу роль громадських організацій Львівщини, які завжди була рушієм у громадянському суспільстві не лише Львівської області, а й в цілому України.

Детальніше про нові форми заяв щодо створення, внесення змін та припинення діяльності громадських формувань, благодійних фондів та юридичних осіб, розповіла Ірина Головко - заступник начальника відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Львівській області.

Вона акцентувала увагу на основних вимогах, які мають бути виконані при оформленні заяви для реєстрації громадських організацій, наявність відомостей про бенефіціарного власника організації, скорочене та повне найменування організації, що відповідає статутним документам організації, мета діяльності, відомості про засновника, членів організації та органи правління.

Галина Власова - заступник начальник управління-начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Львівській області ознайомила учасників заходу із можливістю подачі документів на створення громадської організації зі статусом юридичної особи представникам інститутів громадянського суспільства на порталі «Онлайн будинку юстиції» https://online.minjust.gov.ua/. Зазначила, що така електронна послуга забезпечує можливість як подати документи, так і одержати відповідь про реєстрацію громадської організації онлайн. Таким чином, послуга виключає необхідність відвідувати центри надання адміністративних послуг чи суб’єктів державної реєстрації заявникам особисто. А також зауважила, що представники інститутів громадянського суспільства, які мають на меті зареєструвати громадське формування чи ДЗМІ, можуть надсилати документи для попереднього перевірку за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Хочемо зазначити, що громадські організації, які не долучились до онлайн заходу можуть переглянути його на офіційній сторінці Фейсбук департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації за посиланням: https://www.facebook.com/depinformkom/videos/809412849590436, окрім цього, необхідну інформацію можна дізнатись у відділі реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів) за контактними телефонами: (+38) 032 255-62-40, +38 097 471 85 20, +380 097 981 91 98.