_1594736079_332x174_3_0_nw.jpeg

Пропозиції напрацьовані міжвідомчою робочою групою з питань контролю за збереженням лісових ресурсів. Група діє відповідно до розпорядження голови Львівської ОДА, серед її учасників – постійні лісокористувачі, контролюючі органи, представники громадськості, тощо.

Серед основних пропозицій ЛОДА:

- встановлення відповідальності для постійних лісокористувачів за подання завідомо недостовірної інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини до єдиної державної системи електронного обліку;

- встановлення відповідальності за несвоєчасне внесення інформації до єдиної державної системи електронного обліку;

- передбачити відповідальність для підприємств, установ, організацій та громадян за порушення дотримання вимог санітарних правил в лісах;

- внести зміни в Лісовий кодекс в частині процедури автоматичного анулювання лісорубного/лісового квитка у разі виявлення порушень в діяльності постійного лісокористувача на підставі вказаного документу;

- збільшити розмір санкції за незаконну порубку і пошкодження дерев.

Крім цього, пропонується внесення змін до Положення про лісову охорону, Лісового кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення, що дозволить працівникам відомчої лісової охорони оформляти протоколи про порушення лісового та природоохоронного законодавства.

«Сьогодні, комунальні лісогосподарські підприємства України є другими за величиною і площею землі: надані у постійне лісокористування - 1,3 млн га, а загальна площа лісового фонду, що не належить до сфери управління Держлісагентства складає 2,8 млн га. Лісовий кодекс України у чинній редакції передбачає функціонування лісової охорони інших постійних лісокористувачів і власників лісів, але не окреслює завдань, повноважень та соціально-правового захисту посадових осіб лісової охорони інших лісокористувачів. Невизначений статус працівників лісової охорони обумовлює складності при забезпеченні дотримання лісового та природоохоронного законодавства у лісових масивах», - пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Також однією із важливих законодавчих пропозицій є внесення змін до Бюджетного кодексу.

«Враховуючи завершення децентралізації в Україні та формування ОТГ, доцільно змінити структуру розподілу рентної плати для комунальних лісогосподарських підприємств - 37 % до загального фонду державного бюджету, 37 % до загального фонду місцевих бюджетів (бюджетів ОТГ), 26 % - до спеціального фонду місцевих бюджетів», - йдеться у тексті пропозицій.

Зміни дозволять збільшити частку наповнення місцевих бюджетів. Окремі пропозиції стосувались зменшення податкового навантаження на постійних лісокористувачів.

«Наше спільне завдання усунути всі прогалини в законодавстві, які унеможливлюють ефективне лісокористування, а також запровадити чіткі та дієві заходи контролю у вказаній сфері» - зазначив перший заступник голови ОДА Андрій Годик.

Зазначимо, що метою внесення законодавчих змін є раціональне використання лісових ресурсів області, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу в деревообробній галузі, попередження незаконного використання деревини, забезпечення безпечних умов праці працівників деревообробної галузі.