_1595591654_514x270_3_0.jpeg

Сьогодні 24 липня, за участі представників департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, аграріїв відбувся  XXVI Регіональний Форум «Органічна Україна 2020. Львів».

Учасники XXVI Регіонального Форуму Органічна Україна Львів мали можливість ознайомитись з наступними темами:

  • стан органічного виробництва у Львівській області у 2019 р.;
  • законодавче регулювання органічного виробництва в Україні та його впровадження у Львівській обл.;
  • державна та регіональна підтримки органічного виробництва і фермерства у Львівській області у 2019 р. і можливості 2020 року;
  • співпраця та кооперація сільськогосподарських виробників та переробників – досвід та ринкові пропозиції у Львівській області та досвід інших регіонів;
  • як збільшити споживання органічної продукції у Львівській області, локальні продажі;
  • технології органічного виробництва – їх впровадження у Львівській області;
  • сертифікація органічного виробництва та/або обігу органічної продукції – міжнародні стандарти та практична сертифікація у Львівській області;
  • супровід органічної сертифікації;
  • експорт органічної продукції.

«Звичайно найголовнішою метою такого форуму є - формування ефективного і сталого політичного діалогу на місцевому, регіональному та національному рівнях для сприяння розвитку органічного сільського господарства, визначення проблем та шляхів спільного вирішення питань,  підвищення рівня обізнаності щодо органічного виробництва для  збільшення місцевого виробництва органічної продукції та її споживання. Розвиток органічного виробництва для нас як обласної влади – це одне із пріоритетних завдань, що стоїть перед нами. На сьогодні в області діють 34 органічні оператори. Кожен з них для нас є особливо важливий, чи  господарство займається рослинництвом, чи ягідництвом, чи переробкою, адже саме ці виробники забезпечують найкорисніші продукти харчування”, - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська.

Також вона зазначила,  що господарства можуть брати участь як пріоритетні по всіх напрямках Комплексної програми.

“Також у Комплексній програмі підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області відновлено фінансову підтримку у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації суб’єктів органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу. На даний час продовжується прийом документів на право отримання фінансової підтримки на виконання заходів Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області у 2020 році за напрямом: фінансова підтримка у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації суб’єктів органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу”, - додала Юлія Шопська.

За її словами, право на фінансову підтримку мають суб’єкти господарювання, які здійснюють органічне виробництво у галузі сільського господарства, що зареєстровані на території області та провадять органічну діяльність, підтверджену відповідними сертифікатами. Кошти обласного бюджету (цього року виділено 140 тис грн.) надаються суб’єктам господарювання у вигляді часткової компенсації витрат з проведення сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу в розмірі фактичних витрат, але не більше ніж 20 тис грн одному суб’єкту господарювання.

Захід відбувся під патронатом: Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).