_1596024055_613x321.48903878583_3_0_nw.jpeg

День Сил спеціальних операцій Збройних сил України - відзначається щорічно 29 липня.

Свято встановлено в Україні «З метою подальшого розвитку національних військових традицій, ураховуючи важливу роль Сил спеціальних операцій Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави» згідно з Указом Президента України «Про День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України» від 26 липня 2016 року № 311/2016.

20 квітня 2015 в Генштабі ЗСУ підтримали пропозицію створити окрему структуру Сил спеціальних операцій, яка буде підпорядковуватися Міністерству оборони України. У червні 2016 року Верховна Рада підтримала створення Сил спеціальних операцій в структурі ЗСУ. Зазначалося, що Сили спецоперацій, високомобільні десантні війська і об'єднаний оперативний штаб Збройних сил як орган управління міжвидовими і міжвідомчими угрупованнями військ вводяться в структуру Збройних сил.

Зі святом військових привітав голова Львівської ОДА Максим Козицький.

"Дякую за блискавичні операції зі звільнення наших міст від російських бойовиків, за рейди в тил противника, за те, що завдяки вам багато заручників сьогодні на волі. За зміцнення української армії, за бойову славу України. Завдяки вам ми сьогодні можемо жити в мирі – здобувати освіту, працювати, ростити дітей, розвивати нашу країну і гордитися нею. Вклоняюся перед пам’яттю українських воїнів, які віддали своє життя за нашу країну. Слава Україні!" - зазначив очільник області.

Сили спеціальних операцій - окремий вид Збройних сил, який складається із добре навчених та мотивованих військових, здатних вести підривну діяльність в тилу ворога. До типових завдань Сил спеціальних операцій відносять: рейди і сучасні бойові дії; психологічні операції (Psy-Ops); отримання розвідувальної інформації за лінією фронту; пошук, евакуація і доставка полонених і заручників; антитерористичні операції.