_1596030121_613x321.67653390743_3_0.jpeg

Львівський обласний молодіжний центр провів психологічний онлайн-тренінг «Конфлікт ON-OFF» за участю керівника Центру психічного здоров'я при шпиталі ім. Митрополита А. Шептицького у Львові, лікаря-психотерапевта Ольги Кітури.

Під час тренінгу психотерапевт поділилася зі слухачами тим, які є способи виходу з суперечок, як поводитися під час конфліктів та від чого залежить стратегія поведінки людини.

Основною тезою тренінгу було обговорення 5 способів виходу з конфлікту (за К. Томасом): суперництво (конкуренція), пристосування, компроміс (нейтральний варіант), уникнення, співпраця.

«Найефективнішим є використання всіх 5 виходів з конфлікту, а не тільки одного впродовж життя. Якщо керуватися лишень одним або двома сценаріями, це може призвести до згубних наслідків»,-  йшлося під час тренінгу.

Як зазначила психотерапевт: «Не прагніть перемагати у всіх конфліктах. Це неможливо і не здорово.  Якщо під час суперечок вас зачіпає постійно одне й те ж, варто проаналізувати, чому саме цей аспект викликає найбільше болючих почуттів».

Відеозапис тренінгу можна переглянути за посиланням.