- примірного договору оренди єдиного майнового комплексу державного підприємства, його відокремленого структурного підрозділу;

- примірного договору оренди нерухомого майна, іншого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності.

Ухвалення нових форм примірних договорів оренди, до слова, відкриває можливість орендодавцям оприлюднювати в електронній торговій системі Prozorro. Продажі оголошення про передачу в оренду державного і комунального майна, а також переукладати договори оренди, строк дії яких закінчився і які можуть бути продовжені без аукціонів.

Отже, з моменту оприлюднення зазначеної Постанови Уряду процес оренди буде нарешті запущений по новій процедурі, передбаченій законом про оренду, що був введений в дію 1 лютого 2020 року. Жодних інших перепон для цього не залишилось. Система Prozorro.Продажі готова для перезапуску оренди за новими правилами.

Зокрема, новації, які вносить новий Закон про оренду, а також новий Порядок оренди враховані в логічній структурі нових примірних договорів.

Так, до переліку основних новацій затверджених форм примірних договорів, у порівнянні з попередніми типовими договорами, належать наступні:

- відтепер договір оренди стає тристороннім (раніше був двостороннім) і таким чином балансоутримувач (третя сторона) стає повноцінними учасником орендних відносин зі сторони держави і наділяється правами та обов’язками щодо захисту державного майна;

- проект примірного договору запроваджує авансовий платіж і забезпечувальний депозит, які переможець аукціону повинен сплатити до державного бюджету, балансоутримувачу і орендодавцю до укладання договору оренди. Ці платежі розглядатимуться як гарантія платоспроможності переможця, а відтак і гарантія забезпечення прав держави;

- у орендаря з’являється можливість вимагати дострокового припинення договору у випадку, якщо він має докази істотної невідповідності об’єкта оренди заявленій інформації про нього, внаслідок чого орендар не матиме можливості використовувати об’єкт чи приступити до виконання ремонтних робіт.