_1600252920_613x321.5102685624_3_0_nw.jpeg

Сьогодні, 16 вересня, департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації спільно з ТОВ «Експертний Центр Права» провели онлайн - круглий стіл для голів і землевпорядників органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад на тему: «Упорядкування землі та збільшення надходжень до бюджету».

Заступник начальника управління-начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок анонсувала інформацію щодо виїздів в ОТГ Львівщини з питань ходу земельної реформи, створення сімейних фермерських господарств та державної та обласної підтримки аграріїв.

«Хочу наголосити, що на порядку денному відповідно до доручення Мінекономрозвитку заплановано проведення виїздів в кожну ОТГ, тому дуже прошу керівників ОТГ активно включитись в роботу, запросити до участі не лише аграріїв, що працюють на території певної ОТГ, а й безпосередньо громадян, що проживають на вашій території та займаються особистим селянськи господарством. Оскільки, у таких виїзних нарадах також прийматимуть участь представники від територіальних органів  Держгеокадастру, Держпродспоживслужби, юстиції, Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, податкової служби, то кожен учасник виїзної наради зможе отримати вичерпну інформацію на поставлені питання, що стосуються їх діяльності, чи то землекористування, чи то оподаткування, чи можливої фінансової підтримки», - зазначила Тетяна Борушок.

Під час круглого столу  порушували питання:

- Які землі перейшли з колективної у комунальну власність?

- Чи передадуть громаді землю з державної власності?

-  Як правильно передати землі у власність та користування?

-  На що очікувати після відкриття ринку землі?

- Упорядкування землі ОТГ

- Збільшення надходжень до бюджету.

Лектором круглого столу виступила Кальніченко Алла Георгіївна - директорка ТОВ «Експертний Центр Права», що має досвід у сфері земельних відносин, ексначальник юридичного та законопроектного управлінь Держкомзему, працювала заступником головного редактора журналу «Землевпорядний вісник».

Проведення таких круглих столів в час пандемії є одним із засобів постійної комунікації і з органами місцевого самоврядування (ОТГ), адже земельні та суміжні з ними питання є найбільш актуальними для всіх громад без виключення. В останні роки сфера земельного законодавства зазнає істотних змін, в тому числі відбувається перерозподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади. Цьому сприяють процеси децентралізації влади, які розпочалися в нашій країні. Усі ці нововведення вимагають вивчення та аналізу з метою правильної реалізації на практиці, тому ми всіляко сприяємо аби нововведені норми закону доводились до  відома до органів місцевого самоврядування і залучаємо при цьому найкращих експертів з земельного законодавства» , - зазначила Тетяна Борушок.

Переглянути онлайн-лекцію можна посиланням