_1602507984_511x268_3_0.jpeg

9 жовтня Уряд ухвалив постанову, якою удосконалив процедуру залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги. При розробці нових правил були враховані пропозиції партнерів з розвитку.

«Проекти технічної допомоги дозволяють залучати провідних українських та міжнародних експертів, а також кращий світовий досвід у проведенні реформ. Прозорість у роботі з такими проектами на етапі реєстрації, впровадження та моніторингу  результатів - основа для ефективності та довіри.  Як з боку міжнародних партнерів, так і українського суспільства до результатів роботи», – коментує рішення Уряду Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.


 

Схваленою постановою зменшуються бюрократичні процедури для реєстрації та реалізації проектів міжнародної технічної допомоги. Зокрема, розширюється перелік органів, які можуть виступати бенефіціарами проектів; удосконалюється процедура звільнення від оподаткування, що сприятиме більш широкій участі українських виробників та постачальників у процедурах закупівель за рахунок коштів МТД; спрощуються процедури державної реєстрації або перереєстрації проектів та реєстрації представництва донорської установи; визначаються механізми та строки погодження планів закупівлі, а також зменшується паперовий документообіг.

Зазначимо, що станом на сьогодні, на території Львівської області реалізується 49 проектів міжнародної технічної допомоги, де бенефіціаром є Львівська облдержадміністрація. Загальна кошторисна вартість 61,58 млн євро.

«Сьогодні завдяки впровадженню Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» на території Львівщини реалізується 36 проєктів міжнародної технічної допомоги загальним бюджетом для України близько 29,5 млн євро. Оскільки, ці транскордонні проєкти, окрім інфраструктурної, мають потужну історико-культурну, екологічну, медичну та туристичну складову, регіональна влада докладає максимум зусиль для їх успішної реалізації», - зазначив директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк.

Зокрема, впродовж останніх трьох років з обласного бюджету Львівської області ці проєкти співфінансовано на понад 74  млн грн, також не менша сума ще передбачена в обласному бюджеті до кінця цього року.

У 2020 році в обласному бюджеті Львівської області на співфінансування проєктів МТД передбачено приблизно 120  млн грн, більшість з яких на сьогодні, профінансовані Львівською ОДА.