_1603453915_613x321.84049544995_3_0.jpeg

У неділю, 25 жовтня, в Україні та на Львівщині зокрема, відбудуться місцеві вибори. Через пандемію коронавірусної інфекції, цього року процес відбудеться з дотриманням усіх необхідних протиепідемічних засобів.

Як повідомила у межах брифінгу начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів, членами дільничних виборчих комісій здійснюється підготовка приміщень виборчих дільниць. Вона ще триватиме сьогодні та завтра.


 

“На цей час роздаються засоби індивідуального захисту для виборчих комісій, зокрема маски та дезінфектори. Сподіваємось, що наші виборці відповідально поставляться до ситуації, яка склалась із захворюваністю на ковід та дотримуватимуться усіх рекомендацій”, - додала Зоряна Павлів.

Нагадаємо, що на вході до виборчої дільниці потоки виборців на вхід та вихід мають бути розділеними, а виборців запитуватимуть про наявність симптомів ГРВІ та здійснюватимуть температурний скринінг.

На вході до дільниць передбачать антисептики та місця для утилізації засобів індивідуального захисту.  Виборцям необхідно обробити руки деззасобом перед входом до приміщення.

У приміщенні виборчої дільниці рекомендовано перебування не більше трьох виборців на один стіл для видачі бюлетенів. Виборцям не рекомендують приходити до дільниць із дітьми.

Звертаємо увагу виборців на те, що з собою на виборчу дільницю необхідно взяти власну ручку, адже цього разу їх наявність не є передбаченою.

“Цієї неділі нас очікують вибори, тож вкотре закликаю кожного не забувати про гігієну, маску та дотримання дистанції. Також варто приносити з собою на дільницю власну ручку. Це просто правила, але вони можуть врятувати життя”, - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Між усіма учасниками виборчого процесу передбачається обов'язкова дистанція  - 1 метр. Якщо забезпечити таку відстань між членами виборчої комісії неможливо, між ними повинні бути фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

Члени виборчої комісії можуть попросити виборця тимчасово зняти захисну маску для ідентифікації особи.

Обов’язковою є регулярна дезінфекція: дверних ручок, поручнів, меблів та зовнішньої частини урни - кожні 2 години; вологе прибирання приміщення - не рідше одного разу на 4 години, кабінки для виборців з ознаками ГРВІ - одразу після кожного відвідування.

Згідно з правилами голосування під час епідемії COVID-19, які підготував Кабмін, на дільницях заборонено використовувати тканини на столах та меблі, які неможливо продезінфікувати. У разі виявлення ковіду у одного із членів виборчої комісії, дільниця не припиняє роботу - хворого й тих осіб, які з ним контактували без засобів індивідуального захисту, направляють на самоізоляцію або ж лікування.

Христина Дмитрик