Оголошення про конкурс з визначення  виконавця  послуг із збирання та вивезення  твердих побутових відходів

23 жовтня керівники району проведуть зустріч із мешканцями населених пунктів Станимирської сільської ради

спілкування відбудеться о 15.00 год у приміщенні Станимирського Народного дому

 

 

Київ, 14 лютого.

Президент України В. Янукович з Державним візитом відвідав Туркменістан. Під час візиту було підписано низку двосторонніх документів, які гарантують розвиток взаємовигідного співробітництва.

«Я підтвердив зацікавленість України у відновленні поставок природного газу з Туркменістану і готовність до поглибленої співпраці в цій галузі», – зазначив Президент В. Янукович. За словами Глави держави, Україна має всі можливості для об'єднання зусиль з метою опрацювання альтернативних маршрутів постачання газу як для власних потреб, так і для подальшого експорту в Європу.

Візит Президента В. Януковича до Туркменістану – ще один конкретний крок у сфері реалізації Україною політики енергетичної диверсифікації. Під час візиту було підписано меморандум між компаніями НАК «Нафтогаз України» і «Туркменгаз» про розвиток співробітництва у нафтогазовій галузі. а саме:  відновлення постачань газу до нашої держави і в країни Європи, а також розвідка родовищ на території Туркменістану.

Україна і Туркменістан погодять питання про маршрути постачання газу в Україну. Наша країна невипадково зажадала від Енергетичного співтовариства своєчасно і відповідально реагувати на всі пропозиції України щодо маршрутів постачання газу. Справедлива для України ціна на газ – це ціна газу на спотовому ринку мінус вартість транспортування. Тому маршрути доставки мають для нас принципове значення.

МЗС України вже заявило про те, що наша країна неухильно дотримується принципів Європейського Енергетичного співтовариства. Питання розвитку відносин у сфері енергетики обговорюватимуться під час роботи саміту Україна – ЄС. Якщо буде знайдено вигідні варіанти маршрутизації поставок туркменських енергоресурсів в Україну і далі до ЄС, то підписаний меморандум між НАК «Нафтогаз» і «Туркменгаз» стане ще одним елементом європейської стратегії диверсифікації. Європейська комісія (ЄК) підтвердила суверенне право України шукати будь-які форми співробітництва з постачальниками і транзитерами енергоресурсів. ЄС готовий сприяти, щоб Україна залишалася головною ланкою пан'європейської енергомережі, а також інвестувати в розробку нових маршрутів доставки.

Україна може піти на деякі компроміси в справі створення консорціуму з управління ГТС у відповідь на відкриття російською стороною доступу до власної ГТС для транспортування туркменського газу. В Європі побоюються, що українська газотранспортна система може бути використана для шантажу європейських споживачів газу і закріплення російської монополії на його постачання. Ось чому відкритий доступ до російської транспортної системи альтернативних постачальників енергоресурсів (наприклад, Туркменістану) нівелює загрози монополізації і створить для України умови для транспортування середньоазіатського газу в ЄС. Більше того, транспортування туркменського газу в Європу дозволить компенсувати падіння обсягів прокачування російського газу територією України через запуск «Північного потоку».

Україна прагне до забезпечення системи власної енергетичної безпеки на основі норм і принципів Європейського енергетичного співтовариства.