_1606136317_613x321.99447077409_3_0.jpeg

У селі Наварія, що на Пустомитівщині, збудували дитячий будинок сімейного типу. У двоповерховій будівлі, площею майже 250 м2, невдовзі оселиться родина.

Сім’я виховує одну рідну дитину та двоє прийомних. На виховання влаштують ще чотирьох діток. Загалом у цьому дитячому будинку сімейного типу проживатимуть семеро дітей та двоє батьків.

Будівництво будинку коштувало майже 4 мільйони 500 тисяч гривень. Роботи розпочали ще у 2018 році.

Підрядник вже завершив влаштування очисних споруд та озеленив територію навколо будинку. Останній етап – обмеблювання приміщень.

Проінспектував результати будівництва заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод спільно з головою Пустомитівської районної державної адміністрації Андрієм Марком.

"Наше спільне завдання - забезпечити проживання таких сімей у найкращих умовах. Тому огляд завершення будівельних робіт був необхідним. Діти - наше майбутнє, тому заслуговують на комфорт та тепло. Для того, щоб сім'я оселилась у домівці, залишився останній етап - виготовити та встановити меблі. З керівництвом району домовились, що зробимо це у найкоротші терміни", - розповів Юрій Холод.

Нагадаємо, згідно з реформою деінституалізації, до 2026 року в Україні мають зникнути заклади інтернатного типу. У Міністерстві соціальної політики наголошують, що сім’я є найкращим середовищем для виховання та розвитку дитини. Збереження родини є головною умовою забезпечення  добробуту та найкращих інтересів дітей.

На Львівщині налічується майже дві тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

"Метою   створення   дитячого   будинку  сімейного  типу  є забезпечення належних умов  для  виховання  в  сімейному  оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Дитячий   будинок   сімейного  типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням  подружжя  або  окремої  особи,  яка  не перебуває у шлюбі,  які беруть на виховання та спільне проживання від 5 до 10 дітей-сиріт  і  дітей,  позбавлених  батьківського піклування", - пояснив начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис.

Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання  дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування матеріальну та соціальну підтримку.

Станом на сьогодні, у Львівській області функціонують 37 дитячих будинків сімейного типу.  ДБСТ у Наварії - стане тридцять восьмим на Львівщині.

Христина Дмитрик