_1606474906_613x321.69495310406_3_0.jpeg

Триває національна програма особистісного та професійного розвитку для молоді «Державотворець». Це онлайн навчання, спрямоване на розвиток відповідального лідерства та підвищення рівня громадянської активності молоді України віком від 18 до 25 років. Серед учасників – 25 молодих людей із Львівщини.

Програма відбувається на двох рівнях – загальнонаціональному, до якого долучається молодь з усієї України, та регіональному. Тут юнаки та дівчата говорять про виклики у свої громадах.

Зокрема, сьогодні, в межах 3-го модулю «Будуємо державу» йшла мова про роботу молодіжної політики на Львівщині.

Привітав учасників перший заступник голови Львівської ОДА – Андрій Годик, який наголосив, що молодь на Львівщині – активна та ініціативна, відтак побажав учасникам плідних напрацювань.

«В умовах децентралізації надважливо залучати молодь до процесів державотворення і розвитку громад. Ви, як ніхто інший, розумієте зараз важливість впровадження реформ і нових проектів не лише на всеукраїнському, а й на обласному рівні. На Львівщині вже традиційно молодь є ініціатором позитивних та якісних змін, тому важливо щоб ви, як учасники цих процесів, тут на програмі ознайомлювались з інструментами державотворення, надихались роботою над власними проектами та не боялись брати відповідальність за творення своєї держави чи громади. Нам, як представникам органів влади, важливо, щоб ви були залучені до процесу осучаснення тих послуг, які надає державний службовець, до процесу вивчення нових запитів суспільства та прийняття інноваційних рішень, які пришвидшать європейський розвиток нашої країни», - зазначив він.

Та додав, що вже сьогодні випускники програми реалізовують себе в органах державної влади, місцевого самоврядуваня та стають тренерами з питань державної молодіжної політики.

Про те, як формується молодіжна політика в області, які тренди будуть у наступні 5 років та як стати партнером для влади, розповіла начальник відділу молодіжної політики Львівської ОДА Софія Курман.

«Реалізація молодіжних проектів передбачає ефективну співпрацю між органами влади, бізнесом, ЗМІ, громадськими організаціями, експертами, тощо. Завдання молоді сформувати на місцях ефективний діалог між всіма сторонами.

У найближчі 5 років важливим напрямком роботи з молоддю стане розвиток інструментів участі та молодіжної інфраструктури. Враховуючи соціологічне опитування молоді Львівщини у 2020 році, 40% респондентів планує працювати і жити у своїх громадах. Для Львівської ОДА це топ-завдання: забезпечити усі умови для розвитку і самореалізації молодих людей навіть у віддалених населених пунктах.

Серед успішних кейсів, які вже застосовуються на Львівщині – соціальна пекарня «ДоброДій» в селі Вільшаник на Самбірщині. Це ефективна модель об’єднання громади навколо наявних проблем. Ініціаторам вдалось об’єднати наявні та залучені ресурси, забезпечити робочими місцями членів громади та впровадити соціальну складову проекту.

Софія наголосила на тому, що від ініціативності учасників буде залежати, наскільки швидко і якісно можуть вирішуватись місцеві проблеми.

Нагадаємо, що учасники Програми «Державотворець» працюють у трьох модулях: «Творимо себе та формуємо команду», «Досліджуємо громаду» та «Будуємо державу». Цьогоріч навчання проводять у семи областях, серед яких Львівщина. Після завершення програми проведуть презентацію проектів соціальної дії у кожній області в партнерстві з місцевими органами влади та представниками бізнесу з перспективою реалізації проектів у 2021 році.

Організатори: Міністерство молоді та спорту України, Українська академія лідерства, проект USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидій корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI). Регіональний організатор – департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.