_1606739959_613x321.87304075235_3_0_nw.jpeg

Премія імені Леся Курбаса присуджується професійним театральним режисерам за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України. На здобуття Премії висувається театральна постановка, прем’єра якої відбулася у 2020 році.

Висування театральних постановок на здобуття Премії у 2021 році стартує сьогодні, 30 листопада і триватиме до 30 грудня цього року.

«Ні для кого не секрет, що театральний потенціал Львівщини щороку росте. Навіть у цей непростий 2020 рік, попри всі труднощі, які виникали через карантинні обмеження, наші театри не припинили дивувати глядачів новими прем’єрами. Нові театральні постановки вражають нас несподіваними, модерними, інтелектуальними мистецькими підходами. Гадаю, більшість наших театральних режисерів гідні цієї премії, тому щиро рекомендую подаватися», - зазначила заступниця директора департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОДА Тетяна Плугатор.

Премія присуджується громадянам України на конкурсних засадах.

Як повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України, грошова винагорода Премії становить двадцять тисяч гривень. Це - кошти з державного бюджету.

Премія присуджується режисерам за театральну постановку за такими критеріями:

 • художній пошук;
 • новаторський характер;
 • європейський контекст;
 • сценічний експеримент.

На здобуття Премії не висуваються театральні постановки, які вже були відзначені Премією. Премія не присуджується повторно чи посмертно.

Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії вносяться театрами усіх форм власності, Національною спілкою театральних діячів України, іншими творчими спілками, а також громадськими об’єднаннями, які діють у галузі театрального мистецтва, Національною академією мистецтв України, вищими навчальними закладами культури і мистецтва.

За достовірність поданої інформації відповідають керівники підприємств, установ, організацій, які подали клопотання щодо претендента на здобуття Премії, та претенденти.

Для участі до Мініністерства культури та інформаційної політики необхідно скерувати:

 • клопотання про присудження Премії за підписом керівника установи, підприємства, закладу, творчої спілки, громадського об’єднання, що рекомендує претендента;
 • письмова згода претендента на висування його театральної постановки на здобуття Премії та на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
 • інформаційна довідка про претендента (прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформація про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, місце роботи, наявність державних нагород, контактний номер телефону та адреса електронної пошти чи інший засіб зв’язку);
 • творча характеристика претендента за підписом керівника установи, підприємства, закладу, творчої спілки, громадського об’єднання, що рекомендує претендента;
 • копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
 • копії документів про освіту;
 • цифровий відеозапис театральної постановки, що висувається на здобуття Премії, фото, друкована продукція;
 • ксерокопії публікацій, відгуків у засобах масової інформації на представлену театральну постановку (за наявності).

У разі невідповідності поданих документів вимогам, визначеним у пункті 3 цього розділу, а також поданих після закінчення строку, встановленого для їх подання, такі документи розгляду не підлягають та повертаються із зазначенням причини їх повернення. У разі усунення недоліків документи можуть бути подані повторно до визначеної в оголошенні про проведення конкурсу дати.

Контактні дані: Логінова Вікторія Михайлівна, тел.: (044) 234-63-88, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

 

Христина Дмитрик