_1607001047_613x321.96443341605_3_0.jpeg

У 2020 році в Україні розпочали реалізацію ІІ етапу ДІ-реформи, яка передбачає практичні заходи щодо розвитку в громадах різноманітних послуг в тому числі і патронату. Міністерство соціальної політики України упродовж жовтня-листопада 2020 року оголосило про проведення «Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії в межах популяризації послуги патронату для дитини».

У Львівській області кампанія стартувала 6 листопада і тивала до 27 листопада у 20 районах та 9 містах обласного значення.


 

"Створення патронатних сімей - це перший крок до того, щоб кількість інтернатних закладів поступово зменшувалась", - зазначив начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

За цей час в області інформаційні матеріали про патронат розмістили на 29 біг-бордах та 29 сіті-лайтах.

У 41 об’єднаній територіальній громаді, містах, селах та селищах районів області у центрах зайнятості, управліннях праці та соціального захисту населення, центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, народних домах, інформаційних дошках при парафіях, в приміщеннях  20-ти райдержадміністрацій, 9-ти виконкомів міст обласного значення розмістили плакати та брошури.

У них можна віднайти інформацію про основні завдання патронату, гарантії від держави, інструкцію про те, яким чином можна отримати консультації, контактну інформацію тощо.

Керівники служб у справах дітей спільно з центрами соціальних служб районів та міст обласного значення організували понад 35 «круглих» столів та онлайн-конференцій щодо розвитку послуги «патронатний вихователь» для зацікавлених осіб та представників громадських організацій.

Нагадаємо, що в Львівській області створили 4 патронатні сім’ї. Одна така у Львові, дві знаходяться в Яворові, а ще одна - в Золочеві. В такі сім’ї влаштували 6 дітей. Окрім того, відібрали ще 3 сім’ї у кандидати.

Зазначимо, що до сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші 14 років, влаштовуються за їхньої власної згоди та згоди патронатних вихователів.

 

Христина Дмитрик