_1607609535_613x321.91750503018_3_0_nw.jpeg

Затверджено порядок відбору проектів для "Великої реставрації" - програми з відновлення понад сотні архітектурних пам’яток в усіх регіонах України.

Учора Кабінет Міністрів схвалив розроблений Міністерством культури та інформаційної політики проект постанови «Про затвердження Порядку відбору проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в межах  програми "Велике будівництво".

Прийняття постанови створює можливість для проведення робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини за рахунок фінансування з державного бюджету в рамках програми "Велике будівництво". Це сприятиме збереженню соціально-культурної інфраструктури, стимулюватиме розвиток туристичних функцій регіонів, їх інвестиційну привабливість, розвиток малого і середнього бізнесу.

Документ затверджує Порядок, що визначає механізм організації та проведення відбору проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини державної та комунальної форм власності, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах, які будуть реалізовані в рамках програми "Велике будівництво".

Для цього, зокрема, створюється Експертна група, яка забезпечуватиме об’єктивний, компетентний, неупереджений і прозорий відбір проєктів та їх подальший моніторинг.

Міністерство культури та інформаційної політики відповідає за проведення конкурсного відбору на формування Експертної групи.

Як зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, уже найближчим часом на сайті Міністерства розмістять інформацію про оголошення конкурсу.

Нагадаємо, департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА подав пропозицію включити у державну програму на 2021 рік понад 20 об'єктів. Зокрема, Поморянський замок, Свіржський замок, Костел у Годовиці, Тартаківський палац.

У межах програми "Велике будівництво в культурі" із державного бюджету упродовж 4-х років мають виділити 55 млрд грн на реставрацію пам'яток культури та архітектури.

 

Христина Дмитрик