_1608045219_495x260_3_0_nw.jpeg

Сьогодні, 15 грудня, Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №4100-д від 05.11.2020. Серед найголовніших бюджетних питань - збереження зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне.

Парламент під час розгляду Законопроєкту №4100-д підтримав відповідні поправки народних депутатів.

«Збереження зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне є компромісним рішенням ухваленим з розумінням необхідності зміцнення фінансової спроможності громад на початковому етапі становлення нового адміністративно-територіального устрою»,-  пояснив керівник департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.

Та додав, що водночас основним бюджетоутворюючим податком для громад має бути ПДФО, який сьогодні складає майже дві треті загальної суми доходів загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів з державного бюджету).

«Власне, податок на доходи фізичних осіб свідчить про реальний економічний розвиток відповідної території і створення там робочих місць. Тому органи місцевого самоврядування, які отримали найбільшу вигоду від такого рішення парламенту мають розуміти, що рано чи пізно акцизний податок перейде державі, а зараз потрібно працювати над економічним розвитком у громаді, залученням інвестицій, створенням робочих місць та детінізацією місцевої економіки»,-  додав керівник департаменту.

 

Юлія Савостейко