_1608806306_613x321.42694805195_3_0_nw.jpeg

Департамент  агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації нагадує, що відповідно до законодавства сільськогосподарські товаровиробники, які закуповують пальне та зберігають його на своїй території з метою подальшого використання для власної діяльності, повинні мати ліцензію на його зберігання і використання, і щоразу її продовжувати.

Сільгоспвиробники, які є платниками єдиного податку четвертої групи та використовують пальне виключно для власних потреб, також зобов’язані отримати ліцензію та щоразу її подовжувати.

Згідно із статтею 15 Закону України №481 суб’єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

Алгоритм дій щодо подовження ліцензії на зберігання палива:

Суб’єкт господарювання повинен щорічно вносити річну плату за ліцензію на зберігання пального за кожний наступний рік дії відповідної ліцензії до закінчення строку, зазначеного на оригіналі ліцензії у відмітці про поточне щорічне внесення плати в сумі 780 грн. і зараховується до місцевих бюджетів по місцю здійснення діяльності. Після здійснення чергового платежу дія ліцензії продовжується ще на один рік.

Для продовження дії ліцензії суб’єкт господарювання повинен подати  до Головного управління ДПС в області за місцем розташування місць зберігання пального такі документи:

  • заяву про внесення чергового платежу;
  • копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату;
  • паперовий оригінал ліцензії (на ньому буде проставлятися відмітка про внесення плати на наступний рік).

Якщо суб’єкт господарювання вчасно не здійснить щорічний  платіж, дія ліцензії призупиняється. Тимчасово до 31 березня 2020 року до суб’єктів господарювання не застосовувалась фінансова санкція у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії. Проте, з  01.04.2020 року зберігання пального без наявності ліцензії до суб’єктів господарювання застосовуватимуться фінансові санкції у розмірі – 500 000 гривень (ст.15 Закону України  № 481).