_1612871972_613x321.74522845575_3_0.jpeg

Операція UNIFIER - це місія Збройних сил Канади для підтримки Збройних Сил України. Основна мета операції - допомогти у навчанні військовослужбовців ЗСУ. Про роботу місії в Україні, зокрема на Львівщині, голова Львівської ОДА Максим Козицький поспілкувався із командуванням «ЮНІФАЄР».

Очільник області подякував гостям за допомогу військовослужбовцям, та наголосив, що операція «ЮНІФАЄР» - це вагома підтримка для усього українського суспільства. Адже, перейнятий канадський досвід допомагає українським бійцям зберегти життя і дати гідну відсіч агресору на Сході України.

 

 

«Велика подяка за ту роботу, яку ви робите. Важливо, що це не лише допомога військовослужбовцям, але й усьому українському суспільству. Також, ви є прикладом для інших професійного ставлення до роботи, розуміння та ролі військової служби у суспільному житті, гарантом державної безпеки»,-  зазначив Максим Козицький.

Як розповіла командир операції «ЮНІФАЄР» підполковник Сара Хір військова місія в Україні працює вже 5 років, до неї сьогодні долучені приблизно сотня військовослужбовців Збройних сил Канади.

«ЮНІФАЄР» працює над розбудовою спроможності військовослужбовців 40-ка різних спеціальностей, як у індивідуальній, так і колективній підготовці. Навчають військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії України.

«Ми раді, що маємо можливість допомагати навчаючи військовослужбовців ЗСУ. Нещодавно ми повернулися із так званого турне по всіх оперативних командуваннях ЗСУ і ми були дуже вражені рівнем мотивації, професіоналізму та бажання вчитися українських військових. Важливо, що ми також вчимося від вас, так само як ви від нас», - зазначила Сара Хір.

Вона додала, що окрім навчань, місія залучена і до інших суспільно-важливих ініціатив. До прикладу, це допомога жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, ветеранам АТО (ООС), які прагнуть вивчати англійську, підтримка медзакладів необхідним обладнанням.

«Наші військовослужбовці раді брати участь і в інших проєктах, і ми завжди вражені теплотою та гостинністю мешканців Львова та області», - наголосила Сара Хір.

Сторони висловили впевненість у результативності подальшої співпраці з навчання військовослужбовців та інших проєктах.

 

Довідково

Збройні сили Канади («CAF») розпочали операцію UNIFIER у відповідь на запити уряду України.

Навчальна місія узгоджує свої зусилля з іншими країнами через багатонаціональну спільну комісію. До складу цієї комісії входять Канада, Литва, Польща, Україна, Великобританія, США, Данія та Швеція. Канада стала його членом у січні 2015 року. Вона є співголовою з Україною в Підкомітеті з питань військової поліції.

Канада що півроку відправляє в Україну групу з приблизно 200 членів CAF. Вони прибули з усіх куточків Канади. Їх відбирають на основі навичок, які вони вносять до навчальної програми. Члени CAF будуть в Україні до кінця березня 2022 року.

За станом на 1 лютого 2021 року понад 22 810 військовослужбовців ЗС України  взяли участь у навчанні, проведеному за допомогою 475 серій курсів, що охоплюють усі напрямки з моменту початку місії у вересні 2015 року. Ця кількість включає членів Національної Гвардії України (НГУ).