_1613563977_613x321.52793614595_3_0.jpeg

Під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова пройшла спільна нарада представників Мінрегіону, Фонду енергоефективності та донорських організацій.

Учасники продовжили обговорення процедури спрощення розробки та запуску грантових програм, які фінансують міжнародні партнери нашої держави в рамках роботи Фонду енергоефективності, розпочате два місяці тому в рамках Шостого засідання Координаційної ради донорів Фонду енергоефективності.

Зокрема, Олексій Чернишов відзначив, що Фонд отримав 380 заявок від ОСББ на проведення енергоефективної модернізації багатоквартирних будинків за різними програмами на суму близько 2,78 млрд гривень, з яких 1,94 млрд гривень – це грантова частина.

 

«Ми повинні зосередити свою діяльність на реалізації вже поданих проектів. До початку опалювального сезону 2021-2022 р.р. повинні бути завершені роботи з енергоефективності по більшості з них», – наголосив Олексій Чернишов, а також закликав представників ОСББ та індивідуальних домогосподарств більш активно долучатися до програм з енергоефективності.

Він додав, що з початком 2021 року чітко розмежовуються «теплі кредити» та програма Фонду «ЕНЕРГОДІМ». Відтепер програма «теплих кредитів» поширюється виключно на підтримку індивідуальних домогосподарств, що створює ще більше умов для того, щоб громадяни долучалися до програми «ЕНЕРГОДІМ». Зазначимо, що за підсумками участі в програмі «Енергодім» торік Львівщина увійшла у трійку лідерів серед найактивніших областей. Область подала понад 30 заявок.

«В області налічуються майже три тисячі ОСББ і 18,5 тисяч будинків. Серед міст, які подали заявки – Львів, Новояворівськ, Новий Розділ, Дрогобич. Щоразу наголошуємо, що сьогодні мешканці мають можливість працювати над модернізацією будинків та досягати значної економії», - зазначив керівник департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Богдан Кейван.

Очікується впровадження заходів на загальну суму понад 100 млн грн за рахунок кредитних коштів. Нагадаємо, що програму «Енергодім» запровадили держава та європейські донори, щоб допомогти ОСББ зробити свої будинки енергоефективними.

Мешканці термомодернізованих багатоквартирних будинків зможуть зменшити свої видатки на тепло принаймні вдвічі. За програмою ОСББ можуть обрати один з двох пакетів термомодернізації. Пакет А «Легкий» складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все модернізація інженерних систем будинку: встановлення лічильника теплової енергії, встановлення індивідуального теплового пункту, заміна котла, теплоізоляція або заміна трубопроводів тощо). Пакет Б «Комплексний» включає в себе всі заходи Пакета А (якщо вони не були впроваджені раніше), а також утеплення стін, даху, горища, підвалу, заміна або ремонт зовнішніх дверей, вікон та балконів у місцях загального користування. Наразі за обома пакетами ОСББ можуть отримувати поетапне фінансування від Фонду.