_1613657723_613x321.67933966983_3_0.jpeg

Сьогодні, 18 лютого, відбувся селектор під головуванням заступниці Міністра освіти та науки України Віри Рогової щодо  використання цільових освітніх субвенцій у 2020 році.

Участь від Львівщини взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска.


 

«Залишки невикористаних цільових освітніх субвенцій є перехідними та будуть використані у 2021 році. Львівщина сподівається на кошти, які передбачені у цьому році. Станом на  сьогодні, Міністерство освіти спільно з Мінфіном готує  розподіл державних цільових субвенцій на НУШ, харчоблоки, навчально-практичні центри дезінфікуючі засоби та ін. Порядок використання цих коштів знаходяться на погодженні у центральних органах виконавчої влади і, після погодження Урядом, будуть надіслані до облдержадміністрацій», - розповів заступник голови.

За словами Олега Паски, спільно з об’єднаними територіальними громадами, департаменту вдалось  упродовж 2020 року ефективно попрацювати, а відтак, використати належним чином усі передбачені освітні субвенції.

Так, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 року №1106-р «Деякі питання у 2019 році освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» Львівській області з державного бюджету було виділено кошти у сумі 84869, 1 тис грн.

Зокрема, на придбання шкільних автобусів, забезпечення  належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти, ремонт та придбання для їдалень (харчоблоків), обладнання для спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, в яких навчаються сліпі, із зниженим зором, глухі діти.

На Львівщині у 2020 році на ремонт та закупівлю обладнання для їдалень було спрямовано понад 27,5 млн грн. За ці кошти вдалось оновити їдальні у школах на майже п’ятдесяти територіях. За цим напрямом вдалось освоїти 25, 5 млн.грн.

«На ремонт харчоблоків та закупівлю для них обладнання ще є понад два мільйони гривень. У деяких школах триває робота щодо задіяння цих коштів, тож невдовзі цей залишок буде освоєно.Торік департаментом освіти і науки придбано 54 шкільних автобуси, в тому числі 3 спеціалізовані, на засадах співфінансування коштів з місцевих бюджетів. В цьому напрямі залишилось трохи більше 600 тисяч», - наголосив Іван Собко.

Закладами освіти обласного підпорядкування також прибрано корекційне, комп’ютерне обладнання на суму 7071 тис грн. Залишок коштів складає 5403 тис грн.

Окрім того, присутні під час селектора порушили питання доопрацювання формули розрахування освітньої субвенції у частині виплати заробітної плати.