В  рамках  телевізійного проекту «Діалог з країною» за участю Президента України Віктора Януковича, який відбувся 22 лютого цього року,  до Львівського обласного  контактного  центру надійшло 213 індивідуальних звернень громадян Львівщини (з 11 до 21 лютого – 131 звернення, протягом 22 лютого – 82 звернення).

За результатами розгляду 201 заявнику надано відповіді. На даний час триває розгляд 12 звернень. Про результати розгляду заявників буде повідомлено у встановлені терміни.

З надісланих заявникам відповідей 164 – роз’яснення чинного законодавства. Лише на 19 звернень громадян надійшла відповідь із відмовою у задоволені (12 з них – вирішення можливе за наявності бюджетного фінансування, 6 – вирішення не передбачене чинним законодавством, 1 – вирішення можливе лише у судовому порядку).

Також оперативно розглянуті  звернення, що надходили в рамках телевізійного проекту «Діалог з країною» у Мостиській районній державній адміністрації.

Зокрема, багатодітній матері мешканці с. Довгомостиська для ремонту будинку виділили 60 листів шиферу та 5 кубометрів лісоматеріалів. А житель села Зав’язанці, за сприяння райдержадміністрації, отримав матеріальну допомогу 1000 гривень.

Крім цього, департамент соціального захисту населення облдержадміністрації надіслав заявникові відповідь із роз’ясненням щодо отримання одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам у межах Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2011 – 2013 роки.

Після розгляду звернення мешканця Червонограда департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації, у аптеці міської лікарні було відновлено видачу ліків за пільговими рецептами.

Обласний контактний центр опрацьовував звернення заявників із Львівської (210), Хмельницької (1), Рівненської (1) та Тернопільської (1) областей.

У розрізі районів найбільше звернень надійшло від мешканців Яворівського (11) та Сокальського (7) районів. Жителі Яворівського району переважно зверталися з питань соціального захисту населення (соціальні виплати, матеріальна допомога, роз’яснення чинного законодавства), комунального господарства (тарифна політика, ремонт житла), земельні питання (земельні спори).

У розрізі міст найбільше звернень надійшло від мешканців Львова (77) та Борислава (16). Жителі Львова переважно зверталися з питань комунального господарства (неякісне надання послуг, функціонування ліфтів, ремонт будинку, квартири), соціального захисту (засоби реабілітації, матеріальна допомога, роз’яснення чинного законодавства, соціальні виплати), житлової політики (отримання житла на пільгових умовах та по загальній черзі), діяльності службових осіб (недбалість, бездіяльність службовців комунальних підприємств).

Якщо розділити заявників за соціальним станом, то частіше зверталися пенсіонери – 84 (соціальний захист, комунальне господарство, житлова політика, благоустрій та будівництво, діяльність службових осіб, транспортне обслуговування, охорона здоров’я, функціонування мереж зв’язку), робітники – 44 (житлова політика, соціальний захист, транспортне обслуговування, комунальне господарство, освіта, наука та інтелектуальна власність, діяльність підприємств та установ, благоустрій та будівництво).

У розрізі категорій заявників, найбільше звернень надійшло від багатодітних сімей – 15 (житлова політика, охорона здоров’я, соціальних захист), інвалідів ІІІ групи – 13 (житлова політика, соціальних захист, комунальне господарство, благоустрій та будівництво).

В рамках проекту «Діалог з країною» найбільше було звернень від мешканців області з питань соціального захисту – 71 (матеріальна допомога, роз’яснення чинного законодавства, соціальні виплати, надання автомобілів на пільгових умовах, присвоєння почесного звання «Мати-героїня»), житлова політика – 31 (отримання житла на пільгових умовах та по загальній черзі, роз’яснення чинного законодавства), комунального господарства – 30 (неякісне надання послуг, функціонування ліфтів, ремонт будинку, квартири, тарифна політика, роз’яснення чинного законодавства).