На виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого  Указом  Президента України підготовлено проекти державних стандартів соціальної адаптації громадян похилого віку й інвалідів та стаціонарного догляду для  осіб, які частково або повністю втратили/не набули здатності до самообслуговування.

 

Нагадаємо, що для апробації проекту державного стандарту соціальної адаптації громадян похилого віку та інвалідів затверджено Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Як повідомляють в департаменті соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації, на обслуговуванні у міському територіальний центрі  перебуває понад 6000 осіб, яким надаються соціальні послуги відділеннями соціальної допомоги вдома, соціально-побутової адаптації та надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Зазначимо, що найчастіше непрацездатні громадяни замовляють та користуються послугами закупівлі продуктів харчування та медикаментів, прибирання, помешкань, приготування їжі, оформлення чи поновлення субсидій, перукаря, дрібного ремонту вікон, дверей, замків тощо.

Окрім того, Львівський міський територіальний центр у травні 2013 року запровадив інноваційну соціальну послугу – пункт денного перебування для літніх людей при Храмі Святого Климентія Папи.

Загалом впровадження державних стандартів надання соціальних послуг сприяє адресності,  індивідуальному підходу та якості таких послуг.

За результатами апробації у жовтні 2013 року у  Мінсоцполітики України будуть подані пропозиції щодо вдосконалення проекту державного стандарту.