Не зважаючи на те, що вже в 14 регіонах вже розпочато опалювальний сезон, Олександр Вілкул дав завдання пришвидшити підключення об’єктів соціальної сфери та житлових будинків до тепла через аномально холодну осінь.

«За моїм завданням в усіх без винятку регіонах розпочато заповнення систем опалення та теплових мереж теплоносієм для прокачки системи», – сказав Олександр Вілкул на Всеукраїнській селекторній нараді з питань підготовки до опалювального сезону.

 

Він зазначив, що за даними Укргідрометцентру на цьому тижні середньодобова температура повітря буде нижчою за 8 градусів по Цельсію три доби поспіль у  20-ти регіонах – у Вінницькій, Київській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Волинській, Житомирській, Луганській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Полтавській, Чернігівській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Чернівецькій областях.

«Тому в цих регіонах опалювальний сезон має початися раніше, ніж 15 жовтня, яке є стандартом до початку опалення. Також, враховуючи низькі температури повітря в нічний час, до 5 жовтня усі заклади соціальної сфери повинні бути забезпечені теплом в усіх регіонах», – сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем’єр зазначав, що за прогнозами Гідрометцентру – погода взимку буде мінливою – з чергуванням періодів похолодання та періодів потепління.

«Необхідно вжити всіх необхідних заходів для забезпечення людей теплом, для забезпечення стабільності проходження опалювального сезону. Це завдання треба виконати – під персо
нальну відповідальність керівників регіонів», – сказав Олександр Вілкул.
Він зазначив, що влада має бути готова оперативно реагувати на погіршення погодних умов. Необхідно зробити максимум для недопущення в цьому опалювальному сезоні аварій.

«8 жовтня я буду в Донецькій області з робочим візитом, проведу робочу нараду в Світлодарську та перевірю роботу нової котельні, яка побудована у зв’язку з аварією на Вуглегірській ТЕЦ і до відновлення ТЕЦ буде забезпечувати місто теплом», – сказав Олександр Вілкул.

Як доповів Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Темник, загалом всі роботи з підготовки до зими та нового опалювального сезону закінчені в 7 регіонах. Це Одеська, Закарпатська, Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Полтавська та Рівненська області.

Віце-прем’єр наказав іншим регіонам активізувати роботу і своєчасно завершити підготовку до опалювального сезону.

Олександр Вілкул також доручив регіональним органам влади опрацювати взаємодію комунальників з іншими службами, в тому числі з Державною службою з надзвичайних ситуацій.