24 жовтня перший заступник голови облдержадміністрації  Богдан Матолич  взяв участь у  всеукраїнській селекторній нараді з питань проведення комплексу осінньо-польових робіт та цінової ситуації на ринку овочів та картоплі.

 

Зазначимо,  у Львівській області проведено зяблевий обробіток грунту на площі – 198,4 тис.га або 75 %, в тому числі глибоку оранку – 20,0 тис.га або 87 % до прогнозу.

Станом на 23.10. 2013 закладено в картопле-овочесховища 59,6 тис.тонн продукції (картопля – 47,9 тис.тонн, (104,9 %), овочі – 11,7 тис.тонн, (65,9 %).  Продовжується збирання овочів (пізня капуста), закладка овочів триває.

Регіональний ресурс продовольчого зерна  сформовано у кількості 66,3 тис. тонн або 104 % до завдання, в тому числі  41,75 тис.тонн шляхом укладання трьохсторонніх договорів із сільськогосподарськми виробниками та 24,55 тис.тонн – ПАТ «Концерн Хлібпром» на основі укладеного меморандуму.

Також за даними НДІ «Украгропромпродуктивність», темпи росту сукупної вартості борщового набору у Львівській області у порівнянні до минулого року є нижчими ніж в середньому по Україні та становлять 147,1 %, тоді як по Україні 154,2 %.

З метою мінімізації негативного впливу на цінову ситуацію на продовольчому ринку, у зв’язку з підвищенням попиту на сільськогосподарську продукцію та більш повного задоволення потреб населення, в районах області та містах обласного значення активізовано роботу з організації проведення ярмаркових заходів з продажу сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.

З цією метою в регіоні розроблено план-графік проведення ярмаркових заходів до кінця поточного року, яким передбачено збільшення ярмарків з реалізації сільськогосподарської продукції майже у три рази та відповідно – точок їх проведення.

Окрім цього, щотижнево проводиться моніторинг роздрібних цін на основні соціально значимі продукти харчування, в тому числі на картоплю та овочі