dsc05984.jpg24 жовтня голова Перемишлянської райдержадміністрації О.Краєвський, перший заступник голови РДА І.Рій та керівник відділу освіти, молоді та спорту Н.Борщ побували у Романівській ЗОШ І-ІІІст. У даній школі зреалізовано два етапи європейського мікропроекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», завдяки якому у навчальному закладі проведені енергозберігаючі заходи, зокрема замінено вікна і двері на металопластикові. Відзначаючи ефективність від проведених робіт, голова РДА О.Краєвський зазначив, що такі практичні дії на користь підростаючого покоління ідуть у руслі виконання завдань Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», яка знайшла своє відображення у соціальних ініціативах Президента України В.Януковича. Керівник району під час візиту також зауважив, що участь у таких програмах є результатом співпраці громади села, органів місцевого самоврядування та районного керівництва.
Спілкуючись із директором навчального закладу М.Штайн, очільник району також цікавився функціонуванням закладу в загальному, а особливо ходом опалювального сезону, роботою нещодавно встановленого нового котла та температурним режимом у приміщенні школи.

 

Довідково:
Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейською комісією, співфінансується та впроваджується Програмою розвитку ООН на території України.
У вересні 2009 року   була створена громадська організація Агенція Регіонального розвитку «Камула», яка 06.10 2009 року одержала свідоцтво про державну реєстрацію.  Головою громадської організації була обрана директор школи Штайн М.С. У громадську організацію ввійшли вчителі, батьки та жителі села Романів. Організація налічує 80 чоловік.  У жовтні 2009 року ГО «Камула» подала заявку на участь у конкурсі  і стала переможцем.  Проект громади «Енергозберігаючі заходи в школі с.Романів». Загальна вартість проекту 134114 грн. Внески сторін: Агенція регіонального розвитку «Камула» - 8557 грн., Перемишлянська РДА і районна рада – 58500 грн., ЄС і ПРО ООН – 67057 грн. В школі замінено 53 вікна.
У жовтні 2011 року ГО «Камула» взяла участь у конкурсі проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІ», стала переможцем і почала впроваджувати мікропроект «Впровадження енергозберігаючих заходів у Романівській ЗОШ І – ІІІ ступенів Перемишлянського району Львівської області. Заміна вікон та дверей у школі».  Вартість проекту  156053 грн. Внески сторін: ПРООН – 77726 грн., Організація громади – 8373 грн., Перемишлянська РДА – 69954 грн.
Заплановано поміняти 70 вікон і 2 дверей. На даний час залишилося замінети 6 вікон. За результатами участі у двох фазах проекту буде замінено всі вікна (123 великих вікна   та 18 малих вікон у спортзалі) і 2 дверей на суму 290167 грн.