Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Вхід< червня 2011 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

пошук

кількість гостей/користувачів

На даний момент 253 гостей на сайті

В Перемишлянському районі функціонує дитячий будинок сімейного типу у м.Бібрка з листопада 2007 року  (розпорядження голови Перемишлянської райдержадміністрації від 12 листопада 2007 року № 740).

Мати-вихователька – Натробіна Тетяна Леонідівна, не працює.

Рідних дітей у Натробіної Т.Л. немає.

На даний час у Бібрському ДБСТ проживають 9 вихованців, які єдітьми, позбавленими батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу  розміщений за адресою: Львівська область, Перемишлянський район,  м.Бібрка, вул. Заньковецької, 8.

Будинок має житлову площу 159,6 метрів квадратних і складається з шести житлових кімнат, в яких розміщені спальні для дітей та матері-виховательки, ігрові та робочі кутки для дітей,  а також кухні, двох ванних кімнат, двох туалетів, кладової, побутової кімнати, коридорів. У будинку є вітальня -  велика кімната для прийому гостей, у якій знаходиться обідній стіл на 20 осіб, фортепіано, 2 парти біля вікон, за якими школярі виконують домашні завдання. Житлові приміщення укомплектовані достатньою кількістю сучасних меблів. Всі діти-вихованці мають окремі місця для зберігання особистих речей.

Дитячим будинком сімейного типу опікується Згромадження Сестер Пресвятої Родини Української Греко-Католицької Церкви.

Діти з любов’ю та повагою ставляться до матері–виховательки, з якою у них  склались родинні взаємовідносини. Серед дітей панує взаємоповага та розуміння. Діти доглянуті, чисті, зі смаком одягнуті та забезпечені всім необхідним.

Мати-вихователька Натробіна Т.Л. у роботі з дітьми дотримується вимог законодавства України про захист прав та інтересів дітей і охорону дитинства.

Державна соціальна допомога  на дітей-вихованців та грошове забезпечення матері-виховательці виплачуються вчасно і в повному об’ємі та використовуються Натробіною Т.Л. за призначенням.

Мати–вихователька Натробіна Т.Л. належно виконує покладені на неї обов’язки щодо виховання та утримання 9-ти малолітніх  дітей, виконує повністю умови угоди про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу, укладеної з Перемишлянською РДА  27.11.2007р.

Дітям забезпечено належні побутові умови проживання. (одяг, відведені окремі  місця для сну та відпочинку, окремі робочі  місця).

Діти-вихованці навчаються в  Бібрській ЗСШ І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко. Класоводами  за згодою матері-виховательки розроблено план індивідуальних занять з метою  покращення показників їх навчання, залучення до гурткової та позакласної роботи.

Мати–вихователька Натробіна Т.Л. чітко виконує рекомендації працівників охорони здоров’я, педагогів, служби у справах дітей,  соціального працівника щодо навчання, виховання та утримання дітей - вихованців. Індивідуальні плани соцільного захисту дітей, позбавлених батьківського піклування, виконуються в повному обсязі.

Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

Порядок створення дитячих будинків сімейного типу та влаштування в них дітей регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 564 від 26 квітня 2002 року "Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу". Рішення про створення дитячого будинку сімейного типу приймається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим комітетом міської ради (міст республіканського значення АР Крим і міст обласного значення) на підставі заяви осіб або особи, які виявили бажання створити такий будинок, з урахуванням результатів навчання, подання відповідного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і висновку служби у справах дітей про наявність умов для його створення.

Які діти можуть бути влаштовані до дитячого будинку сімейного типу?

До дитячого будинку сімейного типу влаштовуються діти, які мають визначений статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.В першу чергу до дитячого будинку сімейного типу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках, за винятком випадків, коли за медичними показаннями або з інших причин вони не можуть виховуватися разом.  Дитячий будинок сімейного типу комплектується дітьми протягом дванадцяти місяців з дня створення. Контроль за його комплектуванням здійснює місцева служба у справах дітей.

Хто може стати батьками-вихователями?

Батьками-вихователями можуть бути повнолітні та працездатні особи.

Особи, які виявили бажання стати батьками-вихователями, в обов’язковому порядку мають пройти навчання, організоване обласними (міськими у містах Києві та Севастополі) центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням спеціалістів з питань психології, педагогіки, медицини тощо, за спеціальною програмою. Слід враховувати, що коли хоча б один із кандидатів у батьки-вихователі не пройшов курс підготовки, визнаний в установленому порядку недієздатною або обмежено дієздатним, позбавлений батьківських прав, чи це колишній опікун (піклувальник, усиновитель), позбавлений відповідних повноважень за неналежне виконання покладених на нього обов’язків, то Ви не отримаєте дозволу на створення дитячого будинку сімейного типу. Не можуть бути прийомними батьками особи, які були засуджені за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість  за вчинення інших злочинів.

Існують також обмеження для кандидатів у батьки-вихователі за віком. Влаштування дітей у дитячий будинок сімейного типу проводиться з урахуванням віку батьків-вихователів та дітей, щоб на час досягнення обома батьками-вихователями пенсійного віку всі вихованці досягли віку вибуття з дитячого будинку сімейного типу (18 років). Влаштування дітей у дитячий будинок сімейного типу розраховано таким чином, щоб до досягнення батьками пенсійного віку дитина могла стати повнолітньою. У разі досягнення пенсійного віку одним з батьків час перебування дітей визначається за віком молодшого з батьків.

Також на заваді створенню дитячого будинку сімейного типу можуть стати вади фізичного чи психічного здоров’я потенційних батьків-вихователів (інваліди I і II групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, алкогольну та наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства).

Відповідні вимоги висуваються і до членів родини батьків-вихователів. Якщо з Вами на спільній житловій площі мешкають члени сім’ї, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства, то Вам буде відмовлено у створенні дитячого будинку сімейного типу.

Які права та обов’язки батьків-вихователів?

Батьки-вихователі несуть відповідальність за життя, здоров'я, фізичний і психічний розвиток вихованців. Вони є законними представниками вихованців у всіх органах, установах та організаціях без спеціальних на те повноважень. Батьки-вихователі не можуть використовувати надані їм права всупереч інтересам дитини. Батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Як і ким забезпечується функціонування дитячого будинку сімейного типу?

Орган, що ухвалив рішення про створення дитячого будинку сімейного типу, позачергово надає батькам-вихователям індивідуальний житловий будинок або багатокімнатну квартиру, у разі наявності, за нормами, встановленими законодавством. Надане в користування житлове приміщення повинне бути обладнане необхідними меблями, побутовою технікою та іншими предметами тривалого вжитку, перелік яких визначається органом, який прийняв рішення про створення дитячого будинку сімейного типу. Користування наданим житловим приміщенням здійснюється в порядку, встановленому законодавством для користування службовими приміщеннями.

За рахунок яких коштів утримуються вихованці дитячого будинку сімейного типу?

Державою прийнято єдиний механізм фінансування дитячого будинку сімейного типу з державного бюджету за принципом "гроші ходять за дитиною". Розмір державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.  За вихованцями зберігаються раніше призначені аліменти, пенсія, інші види державної допомоги.  У разі, коли дитині виплачується пенсія, аліменти, стипендія, інші державні допомоги, розмір допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами та розміром інших виплат. Суми коштів, що належать вихованцям як пенсія, аліменти чи інші види державної допомоги, переходять у розпорядження батьків-вихователів і витрачаються на утримання вихованців.

Перелік документів, які необхідно подати до органу, який приймає рішення про створення дитячого будинку сімейного типу.

Вам потрібно підготувати і передати в районну, районну у мм. Києві та Севастополі державну адміністрацію чи міськвиконком наступні документи:

  • заяву про створення дитячого будинку сімейного типу (від подружжя приймається спільна заява, підписана обома подружжями);
  • копії своїх паспортів;
  • довідку про склад сім’ї (форма №3);
  • копію свідоцтва про шлюб (для сімейних пар);
  • довідку про стан Вашого здоров’я та членів сім’ї, які проживають разом з Вами (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра);
  • довідку про проходження курсу навчання кандидатів у батьки-вихователі і рекомендацію Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо включення Вас у банк даних про сім’ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;
  • нотаріально засвідчену письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з Вами, на створення дитячого будинку сімейного типу або написану власноруч в присутності посадової особи, яка здійснює прийом документів;
  • довідку про доходи сім'ї за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;
  • довідку про наявність чи відсутність судимості;
  • висновок служби у справах дітей за місцем проживання про можливість створення Вами дитячого будинку.