_MG_9828_1454593774_613x408.66666666667_3_0.jpg

У січні платники податків у Львівській області відрахували до бюджетів всіх рівнів майже 960 млн грн. Державну казну вони поповнили на 550 млн грн., що у понад 2 рази більше у порівнянні із 2015-им, а місцеві бюджети – на 410 млн грн, або на 80% більше попереднього року.

Про це на прес-конференції у четвер, 4 лютого, розповів начальник Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро.

За словами головного податківця Львівщини, такі показники є наслідком детінізації економіки та легалізації виплати заробітної плати. "Фіскальна служба активно працює над ліквідацією схем ухилення від податкування, - зазначив Ігор Кондро. До слова, і сам бізнес дедалі активніше детінізовує свою діяльність, зокрема зменшує виплату заробітної плати у конвертах. Це все призводить до того, що наші підприємства орієнтуються сплачувати податки чесно та прозоро".

Як наголосив керівник фіскальної служби, основним джерелом доходів є податок на додану вартість, за яким надходження зросли практично удвічі. Зокрема, порівнюючи із січнем 2015-го, вдалось досягти суттєвого збільшення сплати ПДВ, яка торік склала 125 мільйонів, а зараз – аж 250 мільйонів гривень. Також Ігор Кондро відзначив, що у січні цього року вдалось досягти збільшення надходжень зі сплати єдиного соціального внеску. Це враховуючи, що у порівнянні із 2015-им розмір ставки для підприємців зменшився практично у два рази.

"Сьогодні підприємства, які працюють прозоро та не використовують у своїй діяльності тіньові схеми, платять високі зарплати. До тих, які відмовляються належно сплачувати податки, штучно мінімізовують свої діяльність, підтримують низьку зарплату, ми використовуємо превентивні та контролюючі методи", - додав Ігор Кондро.

До слова, сьогодні близько 150-200 платників податків на Львівщині формують 90% надходжень, як до державного так і до місцевих бюджетів.