500__1454676699_613x355.54_3_0.jpg

Понад 90 особистих селянських господарств Львівщини готові стати учасниками проекту "500 успішних сімейних господарств". Про це повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Наталія Хмиз.

Від початку грудня 2015 року у рамках проекту відбулося десять зустрічей із громадами Львівської області. Зокрема, зустрічі пройшли у чотирьох районах, які обрані пілотними для реалізації проекту, – Кам’янка-Бузькому, Перемишлянському, Золочівському та Жовківському, а також з ініціативними громадами з інших районів області. Остання із таких зустрічей відбулася у Буському районі – у Яблунівській та Побужанській громадах.

"Ці зустрічі проходять зазвичай дуже жваво та цікаво, - зазначила Наталія Хмиз. - Ми розповідаємо громадам про фінансову підтримку та допомогу від інвесторів, а також про те, що усіх охочих безкоштовно навчатимуть як краще обробляти землю, які саджанці використовувати. Крім того, повідомляємо, що учасників проекту забезпечать посадковим матеріалом".

За її словами, найголовніше, що селяни, власники паїв, отримають можливість самі обробляти землю і отримувати від цього прибуток.

"Метою проекту, насамперед, є розвиток селянських господарств Львівщини, а також залучення до співпраці молоді з аграрною освітою, вимушено переміщених осіб та демобілізованих учасників АТО", - наголосила Наталія Хмиз.

Нагадаємо, що проект "500 успішних сімейних господарств", який  стартував у Львівській області наприкінці минулого року, полягає у тому, що 500 сімей запрошують до вирощування овочів та ягід на замовлення виробників. До проекту можуть долучитися всі ініціативні громади Львівщини. Власники наділів об’єднуватимуться у кооперативи, які своєю чергою укладатимуть угоди із підприємствами-замовниками вирощеної продукції.

Термін дії проекту – три роки. Протягом цього часу для ведення господарства планують залучити близько 1000 га землі, зокрема 200 га – у 2016 році.

Проект реалізовують за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації та підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.