У період з 1 квітня по 30 червня у водоймах розпочнеться нерестова пора переважної більшості видів риб. В цей час відбувається відтворення рибних запасів та забезпечується видове біорізноманіття водойм. В першу чергу нерестяться хижі риби (усім відомі щука та окунь).

В цей час риба може стати легкою здобиччю для браконьєрів, які сітками жадібно вигрібають з води, б'ють острогами статевозрілих (а отже, більших за розміром) рибин. Таких людей зовсім не турбує те, що вони своїми діями, сьогоденною вигодою завдають природі величезної шкоди, бо знищують як самих плідників, так і їхнє потомство, грубо перериваючи життєві цикли іхтіофауни, багатократно зменшуючи біоресурси, збіднюючи видове різноманіття природи.

 

 

Для створення сприятливих умов проходження нересту риби встановлюється весняно-літня заборона вилову риби, добування водних біоресурсів, визначаються місця та умови обмеженого рибальства для "затятих" рибалок (які не можуть жити без риболовлі).

Заборонено рибальство, добування водних біоресурсів з 1 квітня по 30 червня. Тому сектор з питань цивільного захисту Перемишлянської райдержадміністрації нагадує про адміністративну відповідальність за порушення правил рибальства  у цей період згідно ч. 3 ст. 85 Кодексу України про адміністративну відповідальність.

Крім цього, із порушників стягуватимуться збитки за кожну рибину (незалежно від її розмірів та ваги).

На час нересту заборонено проведення у рибогосподарських водних об'єктах та прибережних захисних смугах господарських робіт (видобування піщано-гравійної суміші, розчистка русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо), які негативно впливають на процеси відтворення водних біоресурсів. Зрозуміло, що у вказаний період заборонено пересування плавучих засобів (човнів) на нерестовищах.

Посилюється контроль за роботою та ефективністю рибозахисних пристроїв водозабірних споруд підприємств області, що здійснюють забір води із рибогосподарських водойм.

Наголошуємо, що правилами рибальства заборонені продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості (зауважте, продавати любительський улов не можна).

Аналогічно заборонений продаж фізичними та юридичними особами, які не мають на це дозволу, сіткових матеріалів, знарядь лову і пристосувань до них, застосування яких заборонено правилами рибальства (в першу чергу - "електровудок").

Шановні мешканці району! Підтримуйте належний санітарний стан водойм, не залишайте на берегах сміття та інші відходи, не допускайте засмічення та забруднення водних об'єктів.

Сумлінне дотримання вимог природоохоронних законодавчих актів, доброзичливе ставлення до природи допоможе зберегти та примножити водні біоресурси, стане запорукою майбутніх добрих уловів рибалок-аматорів.

Відбулися курси  з цивільного захисту

25 лютого відповідно до Плану комплектування навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Львівській області, затвердженого розпорядженням голови Львівської ОДА, у кабінеті цивільного захисту адмінбудинку Перемишлянської районної ради відбулися навчання. Захід провів майстер виробничого навчання Львівських обласних курсів з ЦЗ Іван Шкред. Учасниками слухань стали 7 працівників сільських рад.

Рятувальники застерігають громадян про заборону спалювання сухої трави та рослинних залишків

Так склалося, що восени на свої присадибних ділянках громадяни спалюють опале листя, навесні – торішню траву. Із встановленням теплої сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах: унаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності, горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях.

Водночас Український гідрометеорологічний центр повідомляє, що протягом за прогнозом на поточний тиждень є надзвичайно висока, як для цього періоду, температура повітря. Показники термометрів перевищуватимуть норму на 4-8 градусів.

У зв’язку з цим рятувальники закликають громадян відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та інших рослинних залишків. Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Крім того, слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі його на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів.           У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

Так, лише 09 лютого цього року у Львівській області зафіксовано 34 пожежі в екосистемах. Перемишлянський РС ГУ ДСНС України у Львівській області нагадує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.

Перемишлянський РС ГУ ДСНС України у Львівській області