collage_54d22_1455270564_613x392.24702380952_3_0.jpg

На Львівщині готуються до відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського та 160-річчя від дня народження і 100-річчя від дня смерті Івана Франка. Перелік заходів із вшанування видатних українських особистостей обговорили та погодили у четвер, 11 лютого, на засіданні організаційних комітетів за участю заступника голови Львівської облдержадміністрації Юрія Підлісного та представників громадської та культурно-мистецької сфери області.

"З нагоди ювілейних дат у 2016-му році плануємо організувати цікаві культурно-мистецькі заходи, - зазначив Юрій Підлісний. - Зокрема, урочисті академії у Львівській опері, відкриття виставок "З твого духу печаттю", "Михайло Грушевський: прижиттєві видання та епістолярій", а також презентації наукових видань, проведення міжнародних та всеукраїнських конференцій, "круглих столів", семінарів, художніх та скульптурних пленерів".

За слова заступника голови ЛОДА, до ювілейних дат видатних українських діячів також створять телеверсію фільму за мотивами повісті Івана Франка "Перехресні стежки" та відзнімуть телетрилогію, присвячену Михайлові Грушевському.

У планах також – проведення міжнародних заходів у м. Холм та Люблін (Польща) та у м. Відні (Австрія). Також за участі українців Татарстану презентують казанський період життя Михайла Грушевського.

Нагадаємо, 2016 рік на Львівщині оголосили Роком українського письменника Івана Франка та Роком українського історика, громадського та політичного діяча Михайла Грушевського. Ювілейні дати відзначатимуть на державному рівні.